23. jūnijs,
Vārda dienas: Līga
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Krievijas lēmums iznīcināt embargo pārtikas produktus izsauc kritiku
Krievijas lēmums iznīcināt embargo pārtikas produktus izsauc kritiku
Autors: BNA / 4. augusts 2015, 10:16
Krievijas lēmums iznīcināt Rietumvalstu pārtikas produktus, kuriem noteikts pārtikas embargo, izraisījis strīdus.


Nesen Kremlis apstiprināja lēmumu konfiscēt un iznīcināt visus Krievijas Federācijā nelegāli ievestos Rietumvalstu pārtikas produktus, kuriem noteikts pārtikas embargo.

Likums, kas stāsies spēkā no 6. augusta, pieļaus, ka tā vietā, lai pārtika tiktu sūtīta atpakaļ, tā tiks iznīcināta un ne tikai uz robežas, bet arī veikalos un noliktavās, ja tiks tajos atrasti pēc kontroles iestāžu pārbaudēm.

Atbildība par pārtikas produktu iznīcināšanu tiks uzticēta ne tikai Federālam muitas dienestam, bet arī Krievijas federālajam veterinārajam un fitosanitārajam uzraudzības dienestam “Rosseļhoznadzor”. Tādējādi pilnvarotie pārstāvji varēs rīkoties ar precēm līdz ko būs tās atraduši mazumtirdzniecības tīklos.

Uz to asi reaģējuši pilsoniskās sabiedrības grupas un reliģiskie līderi, kas ieteikuši pārtikas preces atdot labdarībai.

"Valstij, kas cieta badu visā tās vēsturē, pārtikas iznīcināšana rada nopietnas ētiskas problēmas," raksta Krievijas avīze.

Tā vietā, lai preces tiktu iznīcinātas, domes loceklis Andrejs Krutovs ierosinājis, lai valdība pārtiku nosūta uz Ukrainas austrumiem, kur aizvien notiek smagas cīņas.

Savu vārdu pateikusi arī Pilsoniskās sabiedrības attīstības un cilvēktiesību padome, rosinot pārtiku nosūtīt uz bērnu namiem vai pansionātiem. Šo ierosinājumu atbalstījusi arī Ebreju kopiena, norādot, ka tā vietā, lai preces tiktu iznīcinātas tās būtu jāatdod labdarībai, piemēram, bērnu namiem vai bezpajumtniekiem.

"Mēs uzskatām, ka ir racionālāk un godīgāk atdod konfiscētās preces labdarībai, nekā tās iznīcināt," pauda ebreju kopienas līderis.

Jau vēstīts, ka 31. jūlijā Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstījis dekrētu, kas paredz valstī kontrabandas ceļā ievesto Rietumvalstu pārtikas produktu iznīcināšanu. Plānots, ka iznīcināšanas process tiks dokumentēts un filmēts.

“Lauksaimniecības produkti, izejvielas un pārtikas preces, kas tiek eksportētas uz Krievijas Federāciju no valstīm, kuras noteikušas sankcijas pret Krievijas juridiskām personām un/vai privātpersonām, kuras pievienojās minētajam lēmumam, ir aizliegts Krievijas teritorijā ievest pārtikas produkti. Tie tiks iznīcināti sākot ar šī gada 6. augustu,” liecina informācija Kremļa mājas lapā.

Jau vēstīts, ka Krievija pērn noteica importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Maskavu.

Tiek norādīts, ka kopš stājās spēkā Kremļa pret rietumvalstīm noteiktais pārtikas embargo, Krievijas federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” fiksējis 700-800 gadījumus, kad nelegāli no ārzemēm Krievijā tiek importētas preces.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: eksports, kontrabanda, Krievija, pārtikas embargo, sankcijas, Vladimirs Putins

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats