26. februāris, Piektdiena
Vārda dienas: Amēlija, Evelīna, Mētra
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Krievija turpina centienus apturēt Nīderlandes ziedu eksportu
Krievija turpina centienus apturēt Nīderlandes ziedu eksportu
Autors: BNA / 31. jūlijs 2015, 14:17
Krievija neapstājas centienos apturēt Nīderlandes ziedu eksportu, atkārtoti aicinot Eiropas Savienību (ES) atrisināt jautājumu par sertifikāciju holandiešu ziediem.


Krievija pirmdien vērsusies ar ierosinājumu Eiropas iestādes, aicinot tās rīkoties ar Nīderlandes eksportu, lai izvairītos no pagaidu aizliegumiem grieztajiem ziediem no visas ES, liecina Krievijas veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienesta “Rosseļhoznadzor” informācija.

Dienests analizējis pārkāpumus ziedu sūtījumos no Nīderlandes un atklājis 606 karantīnas gadījumus, no kuriem vairāk nekā puse bijuši Nīderlandē audzētie ziedi. Pašlaik tas aktīvi cīnās pret ziedu eksportu caur citām valstīm, tai skaitā Čehiju, Slovākiju, Bulgāriju, Latviju, Lietuvu, Ungāriju un Poliju.

Dienests izdevis brīdinājumu astoņām Eiropas valstīm par iespējamo aizlieguma ieviešanu holandiešu audzētiem augiem, aicinot ES uz laiku apturēt fitosanitāro sertifikātu izsniegšanu.

"Neskatoties uz situācijas nopietnību, atbildi uz “Rosseļhoznadzor” piedāvājumu nav sniegusi neviena no šīm valstīm," norādīts dienesta paziņojumā.

Tikmēr Eiropas Komisijas (ES) pārstāvis norādījis, ka ES no Krievijas nav saņēmusi sūdzības par sanitārajiem un fitosanitārajiem aspektiem ziedu importā no Nīderlandes.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: ES, Krievija, Nīderlande, ziedu eksports

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats