29. novembris, Pirmdiena
Vārda dienas: Ignats
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Grieķijas plāns B: Varufakis vadījis paralēlas maksājumu sistēmas izveidi
Grieķijas plāns B: Varufakis vadījis paralēlas maksājumu sistēmas izveidi
Autors: BNA / 27. jūlijs 2015, 11:36
Bijušais Grieķijas finanšu ministrs Janis Varufakis apgalvo, ka premjerministrs Aleksis Ciprs ir viņam atļāvis izveidot paralēlu maksājumu sistēmu. Tās mērķis bija izveidot slepenu komandu Varufaka vadībā, kura varētu ielauzties Finanšu ministrijas vadības datoru sistēmā un izstrādāt paralēlu maksājumu sistēmu, kas ar “vienu pogas pieskārienu” varētu eiro nomainīt uz drahmām.


Telefonkonferencē ar starptautisko drošības fondu dalībniekiem, Varufakis apgalvoja, ka Ciprs šādam plānam devis “zaļo gaismu” decembrī – mēnesi pirms valdības vēlēšanām, plānojot maksājumu sistēmu, kas operētu eiro sistēmā, bet vienas nakts laikā varētu tikt nomainīta uz drahmām.

Varufakis strādāja ar nelielu komandu, kura sastāvēja no 1000 cilvēkiem, lai līdz galam īstenotu plānu, taču Ciprs jaunajai maksājumu sistēmai nedeva galīgo atbalstu.Tāpat Varufakis komandai aicināja pievienoties IT ekspertu, profesoru no Kolumbijas universitātes.

Jaunā sistēma darbotos, lai, uzlaužot Finanšu ministrijas administratīvo sistēmu, būtu iespējams piekļūt Valsts kases maksāšanas sistēmām un būtu iespējams veikt valsts publiskos pārskaitījumus eiro, un vienlaikus jebkurā brīdī sistēmas iestatījumos eiro varētu ātri nomainīt uz drahmām. Tā ļautu darboties tad, ja bankas būtu spiests slēgt.

“Šī visa konteksts ir tāds, ka viņi vēlas mani iepazīstināt kā negodīgu finanšu ministru, un mani apsūdz par nodevību. Tas viss ir daļa, lai mēģinātu atcelt pirmajos piecos šīs valdības mēnešos ieplānoto, un nodot to vēstures atkritumu spainim,” piebilda bijušais Grieķijas finanšu ministrs.

Finanšu ministra vietnieks televīzijā gan noliedza, ka valdība jebkad ir apspriedusi plānus, lai “izņemtu” Grieķiju no eiro sistēmas. “Esmu vairākkārt teicis, ka šādas sarunas nekad nav notikušas valdības politikas līmenī”.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Grieķija, Janis Varufakis

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats