04. decembris, Sestdiena
Vārda dienas: Baiba, Barba, Barbara
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Šohins: Grieķijas izslēgšana no Krievijas pārtikas embargo saraksta ir neiespējama
Šohins: Grieķijas izslēgšana no Krievijas pārtikas embargo saraksta ir neiespējama
Autors: BNA / 10. jūlijs 2015, 10:20
Grieķijas izslēgšana no Krievijas pārtikas embargo saraksta ir neiespējama, pavēstījis Krievijas Rūpnieku un uzņēmēju savienības prezidents Aleksandrs Šohins.


"Es domāju, ka tas ir neiespējami. Pretējā gadījumā daudz aizliegto pārtikas produktu plūdīs caur Grieķiju. Piemēram, Šveice ir palielinājusi savu ābolu eksportu uz Krieviju, un tas varētu notikt arī ar Grieķiju," sacīja Šohins.

Lai gan lielākā daļa Krievijas amatpersonu, tai skaitā Krievijas ekonomikas ministrs Aleksejs Uļukajevs, noraidījuši iespēju, ka Grieķija varētu tikt izslēgta no pārtikas embargo saraksta, kas tika sastādīts reaģējot uz Eiropas Savienības (ES) sankcijām, tomēr pastāv iespēja, ka Krievija palīdzēs Grieķijai citādākā veidā.

Šohins par vienu no iespējām, kā atbalstīt Grieķiju, minēja avansa maksājumus par tranzīta gāzes vadu izstrādi, protams, tikai tad, ja šīs valsts pievienosies cauruļvada būvniecībā, kas ir turpinājums Turcijas Stream.

"Mums ir ļoti daudz neskaidrību ar Turcijas Stream, tāpēc ir skaidrs, ka šāda iespēja atbalstīt Grieķiju ir diezgan abstrakta," uzsvēra Šohins.

"Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) un ASV līderi jau sākuši aicināt ES, Eiropas Centrālo banku, lai vienotos par Grieķijas parādu pārstrukturēšanu, kas nozīmē, ka tie baidās, ka Grieķija varētu nonākt Krievijas rokās," norādīja Šohins.

Jau vēstīts, ka Krievija, kas pērn 7.augustā noteica importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, tai skaitā Grieķijas, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Maskavu.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Aleksandrs Šohins, eksports, ES sankcijas, gāze, Grieķija, imports, Krievija, pārtikas embargo

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats