12. jūnijs, Trešdiena
Vārda dienas: Ija, Lenora, Nora
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Sašķidrinātās gāzes terminālis mazinās Baltijas enerģētisko izolētību
Sašķidrinātās gāzes terminālis mazinās Baltijas enerģētisko izolētību
Autors: BNA.LV / 28. oktobris 2014, 13:34
Pirmdien, 27.oktobrī, Ministru prezidente Laimdota Straujuma piedalījās Lietuvas sašķidrinātās gāzes termināļa kuģa “Independence” svinīgajā atklāšanas ceremonijā Klaipēdā, Lietuvā. Ministru prezidente savā uzrunā uzsvēra – jaunais sašķidrinātās gāzes terminālis mazinās Baltijas enerģētisko izolētību.


“Apsveicam Lietuvu ar realizēto sašķidrinātās gāzes termināļa projektu. Tas dos papildus ieguldījumu enerģētiskās drošības veicināšanā reģionā. Mēs labi apzināmies, ka aktuālās ģeopolitiskās situācijas kontekstā reģionālie enerģētikas infrastruktūras projekti ir ieguvuši arī drošības dimensiju, tāpēc ir svarīgi raiti turpināt darbu pie citiem reģionālajiem infrastruktūras projektiem kā Klaipēdas – Klemenai gāzes vads un Latvijas – Lietuvas starpsavienojums, kā arī Lietuvas – Polijas gāzes starpsavienojums,” atzīmēja Ministru prezidente.

Savā uzrunā termināļa atklāšanā Ministru prezidente uzsvēra, ka termināļa nosaukumam “Independence” – “Neatkarība” ir skaidra jēdzieniskā nozīme ne tikai Lietuvai, bet arī pārējām Baltijas valstīm. Viņa arī atgādināja, ka pagājušonedēļ Eiropadomē tika īpaši akcentēta nepieciešamība pēc iespējas ātrāk savienot Baltijas valstis ar pārējās Eiropas enerģētikas tirgu, tā panākot lielāku drošību reģionā.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Laimdota Straujuma

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats