23. jūnijs,
Vārda dienas: Līga
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Porošenko pārtrauc izsludināto miera plānu
Porošenko pārtrauc izsludināto miera plānu
Autors: BNA.LV / 1. jūlijs 2014, 11:43
Ukrainas valsts līderis Petro Porošenko ir pārtraucis vienpusējo pamieru valsts austrumos un Ukrainas armija ir uzsākusi separātistu pozīciju gaisa bombardēšanu.


Prezidenta preses dienesta paziņojumā norādīts, ka uguns pārtraukšana, kuru prezidents bija izsludinājis 20. jūnijā, tiek pārtraukta.

Savukārt interneta vietnē publicētā Ukrainas valsts līdera uzrunā norādīts, ka iemesls izbeigt miera plānu bija atbilde teroristiem un separātistu kaujiniekiem, kas nav izmantojuši iespēju pārtraukt uguni un atbruņoties. Tā vietā kaujinieki vairākkārt ir pārkāpuši miera plānu, kā arī atņēmuši mierīgu dzīvi Ukrainas iedzīvotājiem, paralizējuši reģiona ekonomisko un citu nozaru darbību.

Porošenko piebilst, ka lai aizstāvētu Ukrainas pilsoņus un nodrošinātu tiem mierīgu dzīvi, nepieciešams ne tikai aizsargāties no teroristiem, bet arī uzbrukt, lai beidzot tiktu panākta Ukrainas atbrīvošana no prokrieviskajiem separātistiem.

Bruņotie spēki, Nacionālā gvarde, Valsts robežsardzes dienests un Drošības dienests jau ir saņēmuši pavēles, kurās vairs neietilpst uguns pārtraukšana, paziņoja Porošenko, norādot, ka pret mierīgajiem pilsoņiem netiks pielietots spēks.

Tāpat Porošenko lūdzis atbalstu Doņeckas un Luganskas apgabalu iedzīvotājiem, lai kopīgi tiktu atjaunota kārtība Donbasā.

Lai arī vienpusējā uguns pārtraukšana ir atcelta, Porošenko pavisam nav atteicies no miera plāna, kurš iespējams tiks atjaunots brīdī, kad otra puse izrādīs inicatīvu tā ievērošanai.

Kā ziņots iepriekš, 20. jūnijā prezidents Petro Porošenko pavēstīja, ka Ukraina drīzumā vienpusējā kārtā pārtrauks uguni valsts austrumos, lai sniegtu iespēju nelikumīgo bruņoto grupēju locekļiem atbruņoties un tiem, kas to vēlas, – pamest valsti. Taču Ukrainas drošības spēki bija spiesti atsākt pretterorisma operācijas aktīvo fāzi pēc tam, kad teroristi nav nolikuši ieročus pēc pretterorisma spēku pavēlas un turpinājuši uzbrukumu.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Petro Porošenko, Ukraina

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats