01. decembris, Trešdiena
Vārda dienas: Arnolds, Emanuels
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Lielbritānija varētu pamest ES
Lielbritānija varētu pamest ES
Autors: BNA.LV / 30. jūnijs 2014, 17:09
Premjerministra Deivida Kemerona pūles nepieļaut ilggadējā Luksemburgas valdības vadītāja Žana Kloda Junkera nonākšanu Eiropas Komisijas (EK) prezidenta krēslā cietušas neveiksmi, tādēļ, visticamāk, Lielbritānija varētu izstāties no Eiropas Savienības (ES).


Vācijas finanšu ministrs Volfgangs Šeible pauž sašutumu par lielvalsts iespējamo izstāšanos, norādot, ka Lielbritānija ir pilnībā nepieciešama Eiropai- gan vēsturiski, gan politiski, gan demokrātiski, gan kulturāli.

Savukārt pats Kemerons svētdien telefoniski apsveicis Junkeru ar nokļūšanu EK prezidenta amatā, paužot gandarījumu par Junkera mērķi rast Lielbritānijai godīgu vienošanos.

27. jūlijā no Eiropadomes prezidenta Hermana van Rompeja puses tika paziņots, ka Junkers ir izvirzīts EK prezidenta amatam.

Par Junkera kandidatūru nobalsojuši 26 valstu līderi, bet Lielbritānija un Ungārija balsojušas pret, vēsta diplomāti. Balsojuma rezultātā Junkers varētu kļūt par vēsturē pirmo EK prezidentu, kurš nav ticis ieveļēts ar vienbalsīgu ES dalībvalstu atbalstu.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Lielbritānija

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats