12. jūnijs, Trešdiena
Vārda dienas: Ija, Lenora, Nora
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Iesniedz plānu Detroitas parādu restrukturizācijai
Iesniedz plānu Detroitas parādu restrukturizācijai
Autors: BNA.LV / 24. februāris 2014, 11:28
Kā ziņots iepriekš, Detroita ir kļuvusi par lielāko ASV pašvaldību, kas jebkad iesniegusi maksātnespējas pieteikumu. Detroitas parādsaistības ir apmēram 18 miljardus ASV dolāru apjomā. Detroitas krīzes menedžeris Kevins Ors ir iesniedzis pilsētas parādu restrukturizācijas plānu, kas vēl ir jāapstiprina bankrotu tiesnesim.


Iesniegtais plāns paredz samazināt maksājumus pensijām un pilsētas kreditoriem, kā arī pamesto pilsētas īpašumu nojaukšanas pārraudzības fonda izveidi.

Plāns arī paredz to, ka Detroitas kreditori, ieskaitot parādzīmju apdrošinātājus, saņems apmēram 20% no pieprasītajām summām. Parādu restrukturizācijas plāns arī iekļauj ieceri pensionētajiem policistiem un ugunsdzēsējiem samazināt pensijas, maksājot 90% no aprēķinātās summas.

Plānā arī atrunāts, ka, piesaistot labdarības fondu un privātu ziedotāju atbalstu, Detroitas Mākslas institūts spēs saglabāt pilsētai piederošo mākslas kolekciju.

Detroitas infrastruktūras un tehnoloģiju atjaunošanā plāno ieguldīt 1,5 miljardus ASV dolāru desmit gadu laikā. Kā ziņots, kā viens no iemesliem, kāpēc Detroita piedzīvoja maksātnespēju, nereti tiek minēts iedzīvotāju sarukums. Šobrīd Detroitā dzīvo 0,7 miljoni iedzīvotāju, kas ir par teju trīs reizēm mazāk nekā Detroitas uzplaukuma laikā, kad tur dzīvoja aptuveni 1,8 miljoni iedzīvotāju.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: ASV, Detroita, Kevins Ors

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats