21. jūnijs, Piektdiena
Vārda dienas: Egita, Emīls, Monvīds
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Putins: Kara gadījumā Krievija palīdzēs Sīrijai
Putins: Kara gadījumā Krievija palīdzēs Sīrijai
Autors: IR.lv / 6. septembris 2013, 18:47
Ja pret Sīriju tiks uzsākts karš, Krievija tai palīdzēs, piektdien preses konferencē par Sanktpēterburgas G20 samita rezultātiem paziņojis Krievijas prezidents Vladimirs Putins, vēsta aģentūras LETA-gazeta.ru. Putins sacīja, ka viņam samita gaitā bijušas divpusējas sarunas ar ASV prezidentu Baraku Obamu, tomēr tajās nav atrisinātas domstarpības Sīrijas krīzes sakarā.


"Tā bija konstruktīva, jēgpilna, sirsnīga saruna," par tikšanos ar Obamu sacīja Putins. "Katrs no mums palika pie savām domām." Arī Putina vecākais ārlietu padomnieks Jurijs Ušakovs apstiprināja, ka pēc sarunām "saglabājušās domstarpības".

Krievijas prezidents atzina, ka Krievija jau tagad palīdz Sīrijas prezidenta Bašara al Asada valdībai - "piegādā bruņojumu, sadarbojas ekonomikas sfērā". Putins pauda cerību, ka paplašināsies sadarbība humānajā jomā, ņemot vērā, ka Sīrijas tauta ir nonākusi "ļoti grūtā situācijā" un tai ir nepieciešama humānā palīdzība.

Militāru intervenci Sīrijā atbalsta ASV, Turcija, Kanāda, Saūda Arābija un Francija, sacīja Putins. Savukārt Ķīna, Indija, Indonēzija, Argentīna, Brazīlija, Dienvidāfrikas Republika un Itālija, tāpat kā Krievija, kategoriski iebilst pret šādu uzbrukumu, norādīja Krievijas prezidents. Ceturtdien G20 Sanktpēterburgas samita darba vakariņu laikā pasaules attīstītāko valstu līderi apsprieduši krīzi Sīrijā, tomēr nav spējuši mazināt savas domstarpības jautājumā par ASV plānoto militāro uzbrukumu Damaskas režīmam.

Obama vēlas sākt militāru intervenci Sīrijā, šādi sodot prezidenta Asada režīmu par 21.augustā Damaskas pievārtē notikušo uzbrukumu, kurā atbilstīgi nemiernieku un Vašingtonas versijai Sīrijas valdības spēki pielietojuši ķīmiskos ieročus.

Eiropas Savienības (ES) aizsardzības ministri piektdien Viļņā secinājuši, ka pierādījumi apliecina - 21.augustā notikušajā uzbrukumā Damaskas pievārtē ķīmiskos ieročus pielietoja Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīms. Komentējot tikšanos, Lietuvas aizsardzības ministrs Jozs Oleks pavēstīja, ka uz Asada režīma vainu norāda daudzas liecības.

Savukārt Krievija vairākkārt nosodījusi aicinājumus sākt karu pret Sīriju un uzskata, ka Vašingtonas apsūdzības par to, ka 21.augusta notikumos ķīmiskos ieročus pielietojuši valdības spēki, nav pierādītas. Sīrijas valdība savukārt skaidro, ka ķīmiskos ieročus uzbrukumos Damaskas apkaimē ir pielietojuši paši nemiernieki, lai, uzbrukumā melīgi apsūdzot valdību, panāktu rietumvalstu iesaistīšanos karā.

G20 līderu samita noslēguma paziņojumā teikts, ka globālās ekonomikas atveseļošanās ir pārāk lēna un pastāv riksi turpmākam izaugsmes palēninājumam. G20 līderi uzskata, ka globālās ekonomikas atlabšanu negatīvi ietekmē pārāk lielās reģionālās atšķirības.

"Neskatoties uz mūsu rīcību, [globālās ekonomikas] atgūšanās ir pārāk vāja un lejupslīdes riski saglabājas," teikts samita oficiālajā noslēguma ziņojumā. "Globālās izaugsmes perspektīvas 2013.gadam pēdējā gada laikā tikušas vairākkārt samazinātas, globālā līdzsvara atjaunošana ir nepilnīga, reģionālās izaugsmes atšķirības saglabājas pārāk augstas un bezdarba līmenis, it īpaši jauniešu vidū, ir nepieņemami augsts."

G20 līderi norāda, ka ir vērojama izaugsmes atgriešanās eirozonā, izaugsmes turpināšanās attīstības tirgus ekonomikās, tomēr izaugsme ir palēninājusies attīstītajās valstīs. Atzīta nepieciešamība galu galā pārtraukt ekonomikas stimulēšanas pasākumu īstenošanu, vienlaikus piebilstot, ka šie pasākumi ir ļoti būtiski atbalstījuši izaugsmi. "Mēs paturam prātā riskus un iespējamos negatīvos ilgstošu ekonomikas stimulēšanas pasākumu blakusefektus. Mūsu centrālās bankas ir apņēmušās nodrošināt, ka nākotnes izmaiņas monetārajā politikā tiks rūpīgi izvērtētas un pilnībā izskaidrotas," teikts paziņojumā.

Līderi samitā apstiprināja "Sanktpēterburgas rīcības plānu", kura mērķis ir stimulēt izaugsmi un darba vietu radīšanu. "Mūsu steidzamākā nepieciešamība ir veicināt globālās atgūšanas virzītājspēku, radīt straujāku izaugsmi un labākas darba vietas, tajā pašā laikā stiprinot ilgtermiņa izaugsmes pamatus," teikts G20 līderu ziņojumā. Valstīm vajadzētu izvairīties no politikas, kas var bremzēt ekonomisko izaugsmi vai arī to veicināt uz citu valstu rēķina, uzskata G20 līderi.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: ASV, Baraks Obama, G20, Sīrija, Vladimirs Putins

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats