26. janvāris, Trešdiena
Vārda dienas: Agneta, Agnis, Ansis
Sākuma lapa » Makroekonomika » "Latvija Statoil” tirdzniecībā ievieš videi draudzīgo benzīnu bez sēra
"Latvija Statoil” tirdzniecībā ievieš videi draudzīgo benzīnu bez sēra
Autors: BNA / 31. marts 2008, 13:22
Rīt SIA „Latvija Statoil” kā pirmais Latvijā un viens no pirmajiem Eiropas Savienībā tirdzniecībā ievieš videi draudzīgāku benzīnu – benzīnu, kas nesatur sēru (10 ppm). Direktīva, kas Eiropas Savienībā paredz pilnīgu pāreju uz degvielu bez sēra, stāsies spēkā nākamā gada janvārī.


Lietojot benzīnu bez sēra, tiek samazināts oglekļa dioksīda izmešu daudzums, jo šādai degvielai ir lielāka enerģijas atdeve, tāpēc dzinējs to patērē mazāk, kas savukārt, samazina gaisa piesārņojumu. Otrkārt, darbinot dzinēju ar benzīnu bez sēra, pagarinās automašīnas gāzu izplūdes sistēmas mūžs, jo izplūdes gāzes mazāk satur arī citas kaitīgas vielas - kā slāpekļa oksīdu (NOx), oglekļa monoksīdu (CO) un ogļūdeņradi (HC). Sērs nav vēlams elements ne tikai atmosfērai, tādējādi kaitējot dabai, bet arī mašīnas aprīkojumam, ko lēnām sagrauj un „saēd” kaitīgās vielas. Samazināts sēra dioksīda un citu sēra kaitīgo savienojumu daudzums veicina automašīnas izmešu attīrīšanas sistēmu efektivitāti, uzlabojas automašīnu izplūdes sistēmu katalizatoru efektivitāte, bet sērskābes daudzuma samazināšana sadegšanas procesā, mazina motora un izplūdes sistēmu izdilumu.

Degviela bez sēra paver jaunas tehnoloģiskās iespējas. Degviela bez sēra ļauj automašīnās uzstādīt jaunākās paaudzes izplūdes gāzu apstrādes sistēmas. Līdz šim tas nebija pilnībā iespējams, jo šādas sistēmas ir jūtīgas pret sēru. Tāpat tas ļauj attīstīt tādas motoru tehnoloģijas, kurās paredzēts izmantot „liesu” degmaisījumu, palielinot degvielas ekonomiju.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats