28. jūlijs, Trešdiena
Vārda dienas: Cecīlija, Cilda
Sākuma lapa » Makroekonomika » Covid-19 piemaksās Labklājības ministrija sevi neaizmirst
Covid-19 piemaksās Labklājības ministrija sevi neaizmirst
Autors: Inga Paparde / NRA.lv / 7. septembris 2020, 12:05
Līdz šim valsts pārvaldes iestādes negribīgi publicē izmaksātās piemaksas par darbu Covid-19 ārkārtas situācijas apstākļos. Viena no pirmajām pārskatu publicēja Veselības ministrija, taču citas ministrijas atklāj šos datus tikai pēc īpaša pieprasījuma. Labklājības ministrijā Neatkarīgā noskaidroja, ka piemaksas maksātas ne tikai sociālajiem aprūpētājiem, aprūpētājiem, sociālajiem darbiniekiem, bet arī ministrijas darbiniekiem, turklāt piemaksām paredzētā summa, ja to rēķina uz vienu darbinieku, pašā ministrijā ir daudzkārt lielāka.

Covid ļauj izmaksāt piemaksas

Piemaksas par darbu Covid-19 ārkārtas situācijā nav nekas nosodāms, jo darba apjoms daudziem valsts pārvaldē strādājošiem patiešām šajā laikā pieauga. Tāpat piemaksas aprēķināja arī visiem mediķiem, kuri strādāja ar Covid-19 pacientiem. Piemaksas piešķīra arī vairāku pašvaldību sociālajiem darbiniekiem. Piemaksas piešķīra arī ministriju darbiniekiem, jau vasaras sākumā tās publiskoja Veselības ministrija.

Neatkarīgā noskaidroja, ka piemaksas izmaksātas arī Labklājības ministrijā un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā, bet kopumā piemaksas par Covid-19 krīzes seku novēršanu labklājības nozarē valsts budžeta finansējuma ietvaros noteiktas 9,2 procentiem nodarbināto un tam izlietoti 67 239 eiro un 32 centi, ieskaitot darba devēja nodokļus. Piemaksu apmērs svārstās no pieciem līdz 30 procentiem.

Piemaksas motivācijai

Labklājības ministrijas speciālists Egils Zariņš pastāstīja, ka piemaksas noteiktas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā - 51 darbiniekam. Piemaksām izlietots 9738,97 eiro. “Piemaksas noteiktas, lai motivētu klientu kontaktu centrā nodarbinātos, kā arī to darbinieku motivēšanā, kas iesaistīti attālinātā darba tehniskā atbalsta nodrošināšanā un ārkārtējās situācijas tiesību aktu ieviešanā,” skaidro E. Zariņš.

Skaitliski visvairāk piemaksu piešķirts valsts sociālās aprūpes centros strādājošiem par darbu īpašos apstākļos, tai skaitā par aprūpes nodrošināšanu ar Covid-19 inficētai personai, tāpat piemaksas piešķirtas par darba intensitātes pieaugumu, nodrošinot papildu pasākumus Covid-19 izsludinātās karantīnas ietvaros, un vienkārši par papildu darbu - tiem darbiniekiem, kuri bija iesaistīti Labklājības ministrijai bez atlīdzības lietošanā nodoto individuālo aizsardzības līdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu sadalē visām ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijām. Kā liecina Labklājības ministrijas dati, piemaksas izmaksātas 415 aprūpes centru darbiniekiem un tam izlietoti 30 359 eiro.

Piemaksās sevi neapdala

Piemaksas izmaksātas arī 40 Labklājības ministrijas darbiniekiem, un tam izlietoti 27 140,89 eiro. Tās piešķirtas tiem darbiniekiem, kuri tika iesaistīti valsts apdraudējuma seku novēršanā un pārvarēšanā, nodrošinot noteikumu projektu sagatavošanu, tai skaitā finanšu ietekmes sagatavošanu dažādās sociālās politikas jomās (sociālā apdrošināšana, darba tirgus, bērnu un ģimenes, sociālā iekļaušana, sociālā palīdzība un sociālo pakalpojumu politika). Šie darbinieki arī koordinēja jautājumus ar visām iesaistītajām pusēm, nodrošināja krīzes komunikāciju, izstrādāja īpašo atbalsta mehānismu krīzē nonākušajiem un arī strādāja brīvdienās un ārpus normālā darba laika, lai nodrošinātu individuālos aizsardzības līdzekļus.

Neapšaubot Labklājības ministrijas darbinieku ieguldījumu krīzes pārvarēšanā, uzmanību piesaista kopējā summa 415 valsts sociālās aprūpes centru darbinieku piemaksām un summa 40 ministrijas darbinieku piemaksām. Tās atšķiras tikai par trim tūkstošiem eiro (aprūpes centriem ir lielāka piešķirtā summa), taču, dalot kopējo piemaksām atvēlēto summu ar darbinieku skaitu, jāsecina, ka

Labklājības ministrijai vidējā piemaksa ir 678 eiro, bet sociālās aprūpes centrā - 73 eiro. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā - 190 eiro. 
Lai arī ministrija atbildē Neatkarīgajai raksta, ka piemaksu labklājības nozarē apmērs ir no pieciem līdz 30 procentiem no darba algas, Neatkarīgās rīcībā ir dokuments, kur precīzāk minēts, ka sociālās aprūpes centros piemaksas rēķinātas 5‒20 procentu apmērā, bet Labklājības ministrijā - 10 līdz 30 procentu apmērā.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats