30. novembris, Ceturtdiena
Vārda dienas: Andrejs, Andrievs, Andris
Sākuma lapa » Makroekonomika » Francijā jauns likums paredz aizliegumu maksāt par seksuāliem pakalpojumiem
Francijā jauns likums paredz aizliegumu maksāt par seksuāliem pakalpojumiem
Autors: BNA / 7. aprīlis 2016, 13:53
Francijas deputāti ir pieņēmuši likumu, kas par nelikumīgu padara maksāt par seksu, un tiem, kas pērk seksuālus pakalpojumus, par to nāksies maksāt naudas sodu līdz pat 3750 eiro.


Tiem, kas saskarsies ar sodu, būs arī jāapmeklē nodarbības, lai uzzinātu par nosacījumiem, ar kuriem prostitūtas saskaras.

Francijai, lai nokārtotu šo strīdīgo jautājumu, tas ir prasījis vairāk nekā divus gadus, viedokļu atšķirību parlamenta palātās dēļ.

Pēc debašu noslēguma pie parlamenta ēkas Parīzē bija savākušie aptuveni 60 demonstranti, lielākoties, prostitūtas, kuras turēja plakātus ar saukļiem: “Neiejaucieties manā dzīvē, es parūpēšos par sevi”, protestējot par jaunpieņemto likumu.

Seksa darbinieku arodbiedrība norādīja, ka tas būtiski ietekmēs aptuveni 30000 un 40000 prostitūtu iztiku.
Likuma atbalstītāji gan norādīja, ka likums palīdzēs cīnīties ar cilvēku tirdzniecības tīkliem, kā arī tiks atvieglota ārvalstu prostitūtu termiņuzturēšanās atļauja Francijā, ja tās piekritīs atrast darbu ārpus prostitūcijas.

“Vissvarīgākais aspekts šajā likumā ir prostitūtām piešķirt personu apliecinošu dokumentu, jo mēs zinām, ka 85% no prostitūtām šeit ir cilvēku tirdzniecības upuri,” norādīja deputāts, kurš sponsorēja tiesību aktus.

Likumprojektu atbalstīja 64 parlamentārieši, 12 bija pret, bet 11 atturējās.
Tiem, kas tiks atzīti par vainīgiem, maksājot par seksuāliem pakalpojumiem, pirmo reizi būs jāmaksā naudas sodu 1500 eiro vērtībā, summai augot vairāk nekā divas reizes par atkārtotu pārkāpumu.

Zviedrija bija pirmā valsts, kas kriminālsodu nolēma piespriest tiem, kas maksā par seksu, nevis pašām prostitūtām.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats