09. decembris, Sestdiena
Vārda dienas: Sarmīte, Tabita
Sākuma lapa » Makroekonomika » SVF: Globālās ekonomikas izaugsme ir lēna un nevienmērīga
SVF: Globālās ekonomikas izaugsme ir lēna un nevienmērīga
Autors: BNA / 20. janvāris 2016, 8:55
Pašreizējā globālās ekonomikas izaugsme ir lēna un nevienmērīga, liecina jaunākie Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) statistikas dati.


Atsaucoties uz datiem, redzams, ka attīstītajās valstīs notiek pieticīga ekonomikas atveseļošanās, savukārt jaunās valstis saskaras ar realitāti – lēnāku izaugsmi.

Tas licis pārskatīt arī ekonomikas izaugsmes datus – globālā izaugsme šogad tiek paredzēta 3,4 procenti un 3,6 procenti 2017. gadā, kas ir nedaudz zemāka nekā pērn prognozētā.

“Nākamais gads būs izaicinājuma gads un politikā vajadzētu domāt par īstermiņa veidiem, ka atbalstīt ekonomiku, un ilgtermiņa izaugsmes perspektīvām,” norāda SVF ekonomikas padomnieks un pētniecības direktors Maurīcijs Obstfelds.

“Šiem ilgtermiņa pasākumiem,” viņš turpināja, “patiesībā būs pozitīva ietekme īstermiņā, palielinot uzticību un palielinot cilvēku ticību nākotnei.”

Izaugsme attīstītajās valstīs tiek prognozēts, ka pieaugs līdz 2,1 procentiem, savukārt jaunās valstis, visticamāk, saskarsies ar izaugsmes palēlināšanos, par ko nesenā uzrunā brīdināja arī SVF vadītāja Kristīne Lagarde.

“Procentu likmju pieaugums ASV un ekonomiskās izaugsmes palēnināšanās Ķīnā veicina nenoteiktību un palielina ekonomikas neaizsargātības risku visā pasaulē,” norādīja Lagarda.

Tiek norādīts, ka pieaugums pasaules tirdzniecībā ir ievērojami samazinājies un izejvielu cenu kritums rada problēmas ekonomikā.

“Tas nozīmē, ka globālā izaugsme 2016.gadā būs neapmierinoša un nevienmērīga,” norāda Lagarde, piebilstot, ka vidēja termiņa prognozes arī ir aptumšojušās, jo zema produktivitāte, iedzīvotāju novecošanās un globālās finanšu krīzes sekas bremzē izaugsmi.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: ekonomika, SVF

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats