17. aprīlis, Trešdiena
Vārda dienas: Rūdolfs, Viviāna
Sākuma lapa » Makroekonomika » Saeimā pieņemts likums par aizsardzības finansējuma pieaugumu
Saeimā pieņemts likums par aizsardzības finansējuma pieaugumu
Autors: BNA.LV / 3. jūlijs 2014, 15:46
Šodien Saeimā galīgajā lasījumā tika pieņemts Valsts aizsardzības finansēšanas likums, kurš paredz finansējuma pakāpenisku pieaugumu aizsardzības nozarei līdz 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP) 2020.gadā. Tāpat likumprojektā paredzēts Ministru kabinetam palielināt aizsardzības finansējumu, ja tas šķitīs nepieciešams.


Nākamgad valsts aizsardzībai paredzētais finansējums sastādīs ne mazāk kā 1% no prognozētā IKP apjoma. Kā Ārlietu ministrija, Aizsardzības ministrija un Finanšu ministrija vienojās – ar gadiem šim finansējumam būs paredzēts pakāpenisks pieaugums, proti, 2016.gadā tas būs ne mazāks par  1,1% no IKP, 2017.gadā – ne mazāks par 1,3% , 2018.gadā – ne mazāks par 1,5% , 2019.gadā – ne mazāks par 1,75% , bet 2020.gadā un turpmāk – ne mazāks par 2% no IKP.

Tāpat likumprojektā paredzēts Ministru kabinetam palielināt aizsardzības finansējumu, ja tas šķitīs nepieciešams projektu īstenošanai.

Finansējuma palielinājums paredzēts, lai izpildītu saistības ar NATO, veicinātu kvalitatīvu valsts drošību un noteiktu augstākus mērķus, attīstot militāros projektus.

Kā norādīts likumprojekta anotācijā, 2013.gadā prognozētā valsts aizsardzības budžeta attiecība pret IKP bija trešā zemākā starp visām NATO dalībvalstīm, bet 2014. gadā tā prognozētā attiecība  ir 0,91%.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: IKP, likums, Saeima

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats