23. jūnijs,
Vārda dienas: Līga
Sākuma lapa » Makroekonomika » Tiek samazināts sezonālā darba ienākuma nodoklis
Tiek samazināts sezonālā darba ienākuma nodoklis
Autors: BNA.LV / 7. marts 2014, 10:59
Mēģinot palielināt legāli sezonālajos darbos nodarbināto cilvēku skaitu, Saeima konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā ''Par iedzīvotāju ienākuma nodokli''. Jaunie grozījumi paredz izmaiņas sezonālā darba ņēmējiem, kuri ir nodarbināti laika posmā no 1. aprīļa līdz 30. novembrim ne vairāk kā 65 dienas.


Šādā darbā nopelnītie ienākumi tiks aplikti ar 15% lielu ienākuma nodokli iepriekšējo 24% vietā. Turklāt grozījumi arī paredz dažādu nodokļos nomaksātās naudas pielietojumu atkarībā no nopelnītā apjoma. Ja cilvēks sezonālajā darbā nopelnīs līdz 70 eiro, nodokļa summa tiks iemaksāta iedzīvotāju ienākuma nodokļa sadales kontā. Savukārt gadījumos, ja nopelnītais atalgojums ir vairāk kā 70 eiro, 90% no nodoklī nomaksātās summas tiks pārvirzīta uz sociālās apdrošināšanas speciālo budžetu.

Deputāti cer, ka šāds nodokļu atvieglojums sezonālajiem darbiem mudinās vairāk cilvēku stāties legālās darba attiecībās. Pēc pašreizējiem datiem, legāli lauksaimniecības sezonālajos darbos tiek nodarbināti tikai aptuveni 200 cilvēku, bet Zemkopības ministrija rēķina, ka patiesais šādi nodarbināto skaits varētu būt līdz 38 000 cilvēku.

Šis likumprojekts tika pieņemts kā steidzams, jo lauksaimniecības darbu aktīvā sezona sākas jau pavisam drīz. 


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Saeima, sezonālā darba ienākuma nodoklis

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats