02. decembris, Sestdiena
Vārda dienas: Meta, Sniedze
Sākuma lapa » Makroekonomika » FM: Nodokļu ieņēmumu izpilde pirmajā pusgadā bija salīdzinoši laba
FM: Nodokļu ieņēmumu izpilde pirmajā pusgadā bija salīdzinoši laba
Autors: Apollo.lv / 24. jūlijs 2013, 16:37
Nodokļu ieņēmumu izpilde 1.pusgadā bijusi salīdzinoši laba, taču tā bija atšķirīga pa nodokļu veidiem - ieņēmumi no darbaspēka nodokļiem pārsniedza plānu, savukārt patēriņa nodokļu ieņēmumi bija atbilstoši plānotajam, liecina Finanšu ministrijas (FM) jaunākie aprēķini.


FM informē, ka saskaņā ar Valsts kases mēneša pārskatu par konsolidētā kopbudžeta izpildi, šā gada pirmajā pusgadā konsolidētā kopbudžeta nodokļu ieņēmumi, ieskaitot iemaksas valsts fondēto pensiju shēmā, palielinājās par 138,7 miljoniem latu jeb 6,5% salīdzinājumā ar 2012. gada atbilstošo periodu.

Būtiskāko pieaugumu nodrošināja ieņēmumi no sociālās apdrošināšanas iemaksām (ieskaitot iemaksas valsts fondēto pensiju shēmā, par 55,7 miljoniem latu jeb 8,3%), iedzīvotāju ienākuma nodokļa (par 33,2 miljoniem latu jeb 7,8%) un pievienotās vērtības nodokļa (par 26,2 miljoniem latu jeb 4,9%).

Kopumā nodokļu ieņēmumu izpilde nedaudz pārsniedza plānu  - par 3%.

Ieņēmumi no ārvalstu finanšu palīdzības pieauguši par 157,6 miljoniem latu, kas pamatā arī veidoja konsolidētā kopbudžeta ieņēmumu pieaugumu. Vienlaikus gan ministrijā uzsver, ka Eiropas Komisija šos ieņēmumus pārskaita Latvijai, lai tā finansētu ES fondu projektu īstenošanu.

Lai gan nodokļu ieņēmumu izpilde norit atbilstoši plānotajam, būtu jāņem vērā pastāvošie riski saistībā ar neskaidrību par AS «Liepājas Metalurgs» turpmāko darbību. Tādēļ, vērtējot vispārējās valdības budžeta izpildi šajā gadā kopumā, ir jābūt ļoti piesardzīgiem. Ievērojot iepriekš minēto, patlaban valsts budžetā nav brīvu resursu, ko novirzīt šā gada budžeta grozījumos nozaru ministriju vajadzību segšanai.

Valsts konsolidētā kopbudžeta ieņēmumi šogad 1. pusgadā bija 2,951 miljarda latu apmērā, bet izdevumi - 2,785 miljardi latu, tādējādi veidojot pārpalikumu 165,6 miljonu latu apmērā.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Finanšu ministrija, Nodokļi, nodokļu ieņēmumi

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats