15. jūnijs, Otrdiena
Vārda dienas: Baņuta, Vilija, Vits
Sākuma lapa » Makroekonomika » Vilks norāda, ka Rīga atņem naudu, kuru varētu ieguldīt algu celšanā
Vilks norāda, ka Rīga atņem naudu, kuru varētu ieguldīt algu celšanā
Autors: Apollo.lv / 4. jūlijs 2013, 9:57
Rīgas ambīcijas uz tērēšanu ir ļoti lielas un atņem naudu, ko varētu ieguldīt algu paaugstināšanā visas valsts mērogā, intervijā laikrakstam «Diena» paudis finanšu ministrs Andris Vilks (V).


Vilks norāda: «Kaut vai trolejbusu iepirkums, kas veikts Rīgā, parādīsies valsts kopējā korekciju deficītā, un nedrīkstētu būt tā, ka Rīgas satiksme dzīvo lielos mīnusos, bet sadarbībā ar pašvaldību tiek piedāvāta neadekvāta politika.»

Ministrs norāda - ir jau labi nodrošināt kādam bezmaksas transportu, tomēr jāņem vērā, ka to kompensēs ne jau citi Rīgas nodokļu maksātāji, bet visa valsts.

«Nevaram atļauties budžetā cita veida tēriņus, no kuriem ieguvēji būtu visi Latvijas iedzīvotāji, to vidū rīdzinieki, jo arī rīdziniekiem interesē lielākas algas un mazāks iedzīvotāju ienākumu nodoklis,» sacīja ministrs.

«Tas, uz cik lieliem procentiem Rīga savulaik aizņēmās naudu, lai būvētu daudzdzīvokļu mājas, bija absurds. Tas labi izskatās vienīgi lozungos, bet par to maksā visa Latvija un jau sen. Tāpat arī ar Dienvidu tiltu,» viņš paskaidroja.

Vilks uzsvēra, ka šo kritiku pelnījušas arī citas pašvaldības, jo to tēriņos ir daudz populisma, bet nav iespējas to novērst.

«Tieši ar pašvaldību populismu saistītos mīnusus ir visgrūtāk prognozēt, kas arī ir Latvijas budžeta vislielākā problēma,» teica ministrs.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: algas, algu palielināšana, Andris Vilks, Finanšu ministrija, finanšu ministrs, Nils Ušakovs, Rīgas dome, Rīgas satiksme, trolejbusi, trolejbusu iepirkums

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats