23. februāris, Piektdiena
Vārda dienas: Almants, Haralds
Sākuma lapa » Makroekonomika » Kariņš: Izaugsmei nepieciešami vienādi spēles noteikumi
Kariņš: Izaugsmei nepieciešami vienādi spēles noteikumi
Autors: Apollo.lv / 19. jūnijs 2013, 11:20
Lai pieaugtu iedzīvotāju labklājība ir jānodrošina vienādi spēles noteikumi visiem uzņēmumiem. Šobrīd Eiropas Savienībā (ES) naudas «atmazgāšana» un nodokļu nemaksāšana izkropļo tirgu, tas kavē investīcijas un jaunu darbavietu rašanos, tā Eiropas Parlamenta (EP) Ekonomikas un monetāro lietu komitejas debatēs par naudas «atmazgāšanas» likumprojektu norādīja Krišjānis Kariņš.Naudas «atmazgāšana» ir globāla problēma, un tās apjomi sastāda līdz pieciem procentiem no pasaules kopējā iekšzemes kopprodukta. Lai to risinātu, nepieciešama starpvalstu sadarbība un uzlabojumi valstu uzņēmumu reģistros, atklājot patiesos labuma guvējus, kā informē Kariņa padomniece preses jautājumos Ieva Zīberga, šādi secinājumi trešdien izskanēja EP Ekonomikas un monetāro lietu komitejas deputātu debatēs par direktīvu, kas šobrīd tiek izstrādāta, lai nepieļautu finanšu sistēmas izmantošanu nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanai un terorisma finansēšanai.

Kariņš, kurš ir nominēts par šīs direktīvas izstrādātāju, uzsvēris: «Eiropā ir nepieciešamas jaunas darba vietas un investīcijas. Negodīga konkurence un izvairīšanās no nodokļu nemaksāšanas to neveicina. Lai uzlabotu investīciju klimatu Eiropā, nepieciešams uzlabot uzņēmumu reģistru dalībvalstīs, nosakot, ka ir jāatklāj patiesie labuma guvēji. Tas ļautu uzzināt, kam un kur ir jāmaksā nodokļi, veicinātu godīgu konkurenci un līdz ar to arī uzlabotu investīciju klimatu.»

Kariņš norāda, ka būtiski, lai direktīva neuzliktu nesamērīgu slogu uzņēmumiem, kā arī netraucētu Eiropas vienotā tirgus darbību. «Direktīvai jāpadara vienotā tirgus darbība daudz drošāka un jānovērš apdraudējums finanšu sistēmas stabilitātei,» uzsvēris deputāts.

Direktīva noteiks pasākumus, kādus ES valstīm jāveic, lai novērstu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. Dalībvalstīm būs jāizvērtē attiecīgajās nozarēs pastāvošie riski un jāpievēršas to risināšanai. Tāpat dalībvalstīm būs jāizvērtē attiecīgo nozaru uzņēmumu darbības un jāliek tiem veikt korekcijas, ja attiecīgais uzņēmums nav pietiekami drošs un ir risks, ka caur to var notikt nelegāli iegūtu līdzekļu legalizācija.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Eiropas Parlaments, Eiropas Savienība, Krišjānis Kariņš, Nodokļi

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats