20. janvāris, Trešdiena
Vārda dienas: Aļģirds, Oļģerts, Orests
Sākuma lapa » Makroekonomika » Minimālo algu saņem 26,2 procenti strādājošo
Minimālo algu saņem 26,2 procenti strādājošo
Autors: Inga Paparde / NRA.lv / 13. jūnijs 2013, 11:41
Gandrīz 200 000 Latvijas strādājošo saņem atalgojumu, kas ir mazāks par minimālo algu vai minimālās algas apmērā, un tas ir 26,2 procenti no darba ņēmēju kopskaita. Lielākā daļa minimālās algas saņēmēju strādā privātajā sektorā.


Pašlaik minimālā mēneša darba alga ir 200 latu un minimālā stundas tarifa likme ir 1,203 lati, tomēr jau no nākamā gada būs izmaiņas. Izskatot Labklājības ministrijas (LM) sagatavoto informatīvo ziņojumu Priekšlikumi par minimālās mēneša darba algas apmēru 2014. gadā, valdība vienojās, ka minimālā mēneša darba alga 2014. gadā būs 225 lati jeb 320 eiro. LM skaidro, ka šādu lēmumu valdība pieņēma, ņemot vērā ekonomiskās situācijas uzlabošanos un pozitīvās izaugsmes perspektīvas – ekonomisko aktivitāšu palielināšanās pozitīvi ietekmē situāciju darba tirgū: pieaug nodarbinātība, mazinās krīzes izraisītais augstais bezdarbs, bet atsevišķas iedzīvotāju grupas, īpaši cilvēki ar zemu izglītības līmeni un kvalifikāciju, situācijas uzlabošanos neizjūt. Atbalstu minimālās darba algas palielināšanai devuši arī sociālie partneri Nacionālajā trīspusējās sadarbības padomē, kurā tās dalībnieki vienojās, ka minimālā mēneša darba alga tiek paaugstināta par 12,5 procentiem.

Informatīvajā ziņojumā LM piedāvāja trīs iespējamos minimālās mēneša darba algas apmērus 2014. gadā. Viens no tiem paredzēja nākamajā gadā paaugstināt minimālo mēneša darba algu no 200 līdz 210 latiem. Otrs variants – palielināt minimālo mēneša darba algu no 200 līdz 220 latiem, bet trešais – paaugstināt to no 200 līdz 225 latiem.

Saskaņā ar statistikas datiem 2012. gada decembrī strādājošo skaits, kuri saņēma atalgojumā mazāk par minimālo darba algu un minimālās mēneša darba algas apmērā, bija 198 600 cilvēku.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: alga, bezdarbnieki, bezdarbs, darbinieki, Labklājības ministrija, minimālā alga, nodarbinātība

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats