02. jūlijs, Sestdiena
Vārda dienas: Halina, Ilvars, Lauma
Sākuma lapa » Makroekonomika » Bankas gatavojas eiro ieviešanai un informē par aktuālajiem darbiem valdību
Bankas gatavojas eiro ieviešanai un informē par aktuālajiem darbiem valdību
Autors: Jānis Lācis / BIZNESS.LV / 26. marts 2013, 15:51
Latvijas bankas atbalsta eiro ieviešanu Latvijā, izprotot Latvijas pievienošanās eiro zonai makroekonomisko nozīmi, kā arī jau aktīvi gatavojas naudas nomaiņai. Par eiro ieviešanas projekta aktuālajiem darbiem bankās otrdien, 26. martā Latvijas Komercbanku asociācija (LKA) informēja Eiro ieviešanas koordinācijas padomi. 


LKA atgādina, ka visvienkāršākais un lētākais naudas nomaiņas veids būs bezskaidrās naudas nomaiņa, tas ir, cilvēkiem būtu ieteicams maksimāli iespējami visus skaidrās naudas latus jau pirms 2014. gada 1. janvāra ieskaitīt bankas kontā, kur tie tiks ātri, ērti un vienkārši konvertēti par eiro pēc oficiālā kursa bez komisijas maksas.

Bankas eiro ieviešanai gatavojas jau kopš 2012. gada rudens, un visās bankas ir izveidotas iekšējās eiro darba grupas. Līdz šā gada aprīlim bankās tiks pabeigta izpēte un novērtējums, ļaujot apzināt visas IT sistēmas un procesus, kuros nepieciešams veikt izmaiņas, kā arī tiks apzinātas izmaksas. Turpmākajos mēnešos turpināsies informācijas sistēmu izstrāde un testi, maksājumu un karšu norēķinu sistēmu pielāgošana, eiro skaidras naudas piegāžu un latu skaidrās naudas izņemšanas no apgrozības plānošana, banku darbinieku apmācība, drošības pasākumu plānošana, komunikācijas pasākumu sagatavošana un īstenošana.

Latvijas bankas kopumā par trim nozīmīgākajiem izaicinājumiem eiro ieviešanas gaitā uzskata efektīvu skaidras naudas nomaiņu, bezskaidras naudas lietošanas veicināšanu, kā arī banku klientu nodrošināšanu ar saprotamu un pietiekamu informāciju.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: bankas, eiro, eiro ieviešanas koordinācijas padome, Latvijas Komercbanku asociācija

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats