30. septembris, Sestdiena
Vārda dienas: Elma, Menarda
Sākuma lapa » Makroekonomika » SC: Referendumam par eiro jābūt vienlaicīgi ar pašvaldību vēlēšanām
SC: Referendumam par eiro jābūt vienlaicīgi ar pašvaldību vēlēšanām
Autors: Apollo.lv / 14. decembris 2012, 13:09
Politiskā apvienības «Saskaņas centrs» (SC) Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš uzskata, ka Latvijā būtu jānotiek tautas nobalsošanai par eiro ieviešanu, turklāt tam būtu jānotiek vienlaikus ar gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām.


«Eiropas Savienības (ES) vienotās valūtas ieviešana ir būtisks pavērsiens ne tikai valsts ekonomikā, bet arī nozīmīgs valsts turpmākās pastāvēšanas politiskais, sociālais un kultūrvēsturiskais aspekts», norāda Elksniņš. «Tāpēc pirms noteikt 2014.gada 1.janvāri kā termiņu eiro ieviešanai Latvijā, [premjeram Valdim] Dombrovskim būtu jānoskaidro Latvijas tautas viedoklis un jāsaņem mandāts attiecīgai rīcībai šajā jautājumā», norāda deputāts.

«Politiķu darbībai ir jābūt konsekventai, balstītai uz sabiedrības viedokli, valsts intereses ir jānostāda augstāk par personīgajām ambīcijām. ES vienotā valūta simbolizē valstu integrācijas pakāpi savienībā. Debates par vienotas valūtas ieviešanu īstenībā ir cīņa par ES nākotni, valsts iekārtu, turpmāko Eiropas sociālo modeli, Eiropas pilsoņu identitāti. Tas ir pagrieziena punkts Eiropas integrācijas vēsturē,» norāda deputāts.

Elksniņš uzskata, ka ekspertu viedokļi par eiro ieviešanu nav nedz pārliecinoši, nedz arī neapstrīdami, raksta Apollo.lv.

«Premjerministrs joprojām nav sniedzis nekādas atbildes, piemēram, par to, vai, ieviešot eiro, palielināsies vecāku ienākumi un Latvijas ģimenēs dzimušo bērnu izredzes? Vai mūsu tautsaimniecība ir gatava jauna kapitāla plūsmām atvērtas tirgus ekonomikas un brīvas konkurences apstākļos, Latvijas Bankai un valdībai zaudējot spēju kontrolēt cenu stabilitāti un papildus pieregulēt valsts iekšējo rūpniecību? Protams, ka vienotai valūtai ir nenovērtējama nozīme visas Eiropas nākotnē, neieviešot to - integrācija ES tiks apdraudēta, taču argumenti par mūsu valsts nākotni tā arī netiek minēti. Bet konservatīvajā Eiropā vienotās valūtas ieviešanu daudzi ir paspējuši nodēvēt par «Trojas zirgu», kas iznīcinās valsts neatkarību un pilnīgu patstāvību lēmumu pieņemšanā,» turpina deputāts.

«Veicot pāreju uz eiro, galvenais uzdevums ir nodrošināt cenu stabilitāti valstī un sekmēt tautsaimniecības izaugsmi un nacionālo ražotāju interesēm. Valstij ir svarīgas ģimenes un tām pieņemamu dzīves apstākļu radīšana šeit – dzimtenē, nevis kādā ES nostūrī,» uzsver Elksniņš.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Andrejs Elksniņš, eiro, referendums, Saskaņas Centrs

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats