16. janvāris, Sestdiena
Vārda dienas: Lida, Lidija
Sākuma lapa » Makroekonomika » Nulles deklarāciju iesniedzēji valsts budžetā iemaksājuši 125 tūkstošus latu
Nulles deklarāciju iesniedzēji valsts budžetā iemaksājuši 125 tūkstošus latu
Autors: Marta Grīsle / NRA.lv / 5. jūnijs 2012, 17:16
Kopumā šobrīd VID ir reģistrējis 91 415 fizisko personu mantiskā stāvokļa deklarācijas. Tajā skaitā 35 personas iesniegtajās mantiskā stāvokļa deklarācijās ir uzrādījušas līdz šim nedeklarētos ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamos ienākumus 938 416,28 latu apmērā, no kuriem aprēķinātais valsts budžetā maksājamais iedzīvotāju ienākuma nodoklis ir 140 902,49 lati (deklarācijā norādītajiem iepriekš nedeklarētajiem ienākumiem tiek piemērota iedzīvotāju ienākuma nodokļa likme 15% apmērā). Valsts budžetā uz šo brīdi ir iemaksāti 125 250,23 lati.


„Minētais mantiskā stāvokļa deklarāciju skaits var pieaugt, jo, ņemot vērā pēdējās nedēļās iesniegto lielo mantiskā stāvokļa deklarāciju skaitu - pat vairāk kā 6000 deklarāciju dienā, vēl nav reģistrētas visas VID saņemtās mantiskā stāvokļa deklarācijas, kā arī tiek gaidītas pa pastu sūtītās mantiskā stāvokļa deklarācijas. Sūtot deklarācijas pa pastu, galvenais nosacījums, lai pasta zīmogs būs datēts ar 2012.gada 1.jūniju,taču ja personai objektīvu iemeslu dēļ nebija iespējams iesniegt mantiskā stāvokļa deklarāciju likumā noteiktajā termiņā – līdz 2012.gada 1.jūnijam ieskaitot, piemēram, jūrniekiem, atrodoties izbraukumā, personai ir pienākums deklarāciju iesniegt triju mēnešu laikā pēc attiecīgo iemeslu izbeigšanās, pievienojot deklarācijai informāciju par objektīvajiem iemesliem, kas pamato personas nespēju iesniegt deklarāciju likumā noteiktajā termiņā. Ja kavēšanās iemesls ir nepamatots, katrs gadījums tiek izskatīts individuāli, tiek piemērots naudas sods, kas var sasniegts līdz par 250 latu” skaidro VID pārstāve Evita Teice – Mamaja.

VID pārstāve atgādina, ka fiziskai personai ir tiesības precizēt iesniegtajā mantiskā stāvokļa deklarācijā iekļautās ziņas triju mēnešu laikā pēc deklarācijas iesniegšanas, iesniedzot jaunu mantiskā stāvokļa deklarāciju un tajā veicot atzīmi, ka tiek iesniegta precizēta deklarācija, raksta NRA.lv.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Evita Teice – Mamaja, Nulles deklarācija, VID

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats