16. janvāris, Sestdiena
Vārda dienas: Lida, Lidija
Sākuma lapa » Makroekonomika » Iesniegtas 24 360 mantiskā stāvokļa deklarācijas
Iesniegtas 24 360 mantiskā stāvokļa deklarācijas
Autors: NRA.lv / 15. maijs 2012, 16:22
Līdz fizisko personu mantiskā stāvokļa deklarāciju iesniegšanas termiņa beigām - 1.jūnijam, atlikušas nepilnas trīs nedēļas. Kā jau iepriekš Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk - VID) prognozēja, iedzīvotāju aktivitāte, tuvojoties termiņa beigām, ievērojami pieaug - katru nedēļu tiek sasniegts jauns vienā dienā iesniegto deklarāciju skaita rekords.


Ņemot vērā ievērojamo iedzīvotāju aktivitātes pieaugumu pēdējā nedēļā, VID aicina iedzīvotājus, kuriem jāiesniedz mantiskā stāvokļa deklarācija, neatlikt deklarācijas iesniegšanu uz pēdējām dienām, raksta NRA.lv.

Pēdējās nedēļas laikā ievērojami palielinās iedzīvotāju aktivitāte, iesniedzot mantiskā stāvokļa deklarācijas. Pagājušajā nedēļā sasniegts jauns rekords vienā dienā iesniegto deklarāciju skaita ziņā - piektdien, 11.maijā, tika iesniegtas 1422 mantiskā stāvokļa deklarācijas. Vidēji dienā pagājušajā nedēļā tika iesniegtas 1270 deklarācijas, kas ir divas reizes vairāk nekā vienu nedēļu iepriekš. Kopumā uz šī gada 11.maiju iesniegtas 24360 mantiskā stāvokļa deklarācijas, tai skaitā desmit personas iesniegtajās mantiskā stāvokļa deklarācijās norādījušas iepriekš nedeklarētus ienākumus kopumā 336 658,38 latu apmērā, par kuriem aprēķināts iedzīvotāju ienākuma nodoklis 50 498,76 lati (deklarācijā norādītajiem iepriekš nedeklarētajiem ienākumiem tiek piemērota iedzīvotāju ienākuma nodokļa likme 15% apmērā). Aprēķinātais iedzīvotāju ienākuma nodoklis samaksāts valsts budžetā 25 708,16 latu apmērā.

Lai pievērstu iedzīvotāju uzmanību mantiskā stāvokļa deklarācijas iesniegšanas termiņam, šonedēļ, no 14.maija līdz 20.maijam, trīs televīzijas kanālos - LTV1, TV3 un PBK, tiek demonstrēts videorullītis, kā arī Rīgā, Pierīgā (Ādažos, Babītē, Baldonē, Baložos, Baltezerā, Carnikavā, Garkalnē, Inčukalnā, Jūrmalā, Ķekavā, Mārupē, Olainē, Piņķos, Salaspilī, Saulkrastos, Siguldā, Ulbrokā, Vangažos) un Latvijas lielākajās pilsētās (Daugavpilī, Jelgavā, Liepājā, Valmierā, Ventspilī) iedzīvotājiem pastkastītēs tiek izplatītas informatīvās lapas latviešu un krievu valodā (pielikumā pievienota informatīvā lapa). Informatīvās lapas ir izplatītas arī lielāko Latvijas novadu pašvaldībās. Sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju (turpmāk - CSDD maijā VID izgatavotais videorullītis tiek pārraidīts arī uz ekrāniem, kas izvietoti CSDD klientu apkalpošanas nodaļās. Tāpat VID turpina aktīvi informēt iedzīvotājus, organizējot seminārus Klientu apkalpošanas centros, izplatot informāciju elektroniski dažādām mērķauditorijām - asociācijām, ārzemju latviešu portāliem, vēstniecībām, pašvaldību portāliem, valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekiem, valsts amatpersonām u.c.

Kur pieejama informācija par mantiskā stāvokļa deklarēšanu?

Visplašākā informācija par fizisko personu mantiskā stāvokļa deklarēšanu gan latviešu, gan krievu valodā pieejama speciāli izveidotajā mājaslapā www.VIDsakumdeklaracija.lv. Šajā mājaslapā pieejams tests, ar kura palīdzību, atbildot uz 15 testa jautājumiem, iespējams noskaidrot, vai personai ir vai nav jāiesniedz mantiskā stāvokļa deklarācija. Mājaslapā pieejami visi nepieciešamie palīgmateriāli, tajā skaitā metodiskie materiāli un deklarāciju aizpildīšanas paraugi, kā arī ar šīs lapas starpniecību var nosūtīt jautājumus speciālistiem, kuri atbildes sniegs ne ilgāk kā divu dienu laikā.

Kam jāiesniedz mantiskā stāvokļa deklarācija?

VID atgādina, ka mantiskā stāvokļa deklarācija ir jāsniedz fiziskajām personām, kuras uz 2011.gada 31.decembra pulksten 24:00 bija uzskatāmas par Latvijas pilsoņiem, Latvijas nepilsoņiem vai ārzemniekiem (kuriem izsniegta pastāvīgā uzturēšanās atļauja vai pastāvīgās uzturēšanās apliecība Latvijā) un vienlaikus Latvijas rezidentiem un kuras atbilst vismaz vienam no kritērijiem, kas noteikti Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšanas likumā. Mantiskā stāvokļa deklarācijā ir jānorāda ziņas par personas mantisko stāvokli uz 2011.gada 31.decembra pulksten 24:00.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: mantiskā stāvokļa deklarācija, VID

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats