02. decembris, Ceturtdiena
Vārda dienas: Meta, Sniedze
Sākuma lapa » Makroekonomika » Pavļuts: Latvijas tautsaimniecībai vairāk nepieciešama darbaspēka nodokļa likmes samazināšana
Pavļuts: Latvijas tautsaimniecībai vairāk nepieciešama darbaspēka nodokļa likmes samazināšana
Autors: Antra Rēķe / NRA.LV / 26. aprīlis 2012, 12:05
Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi ir nepieciešams samazināt, taču Latvijas tautsaimniecībai vairāk nepieciešama darbaspēka nodokļa likmes samazināšana, - LNT raidījumā "900 sekundes" šorīt sacīja ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.


Pēc ministra teiktā, palielinoties inflācijas spiedienam, pamatojoties uz energoresursu cenām pasaulē, būtiski ir rēķināt, vai var samazināt abus nodokļus - PVN un darbaspēka nodokli - vienalicīgi.

Pavļuts ir pārliecināts, ka plānoto PVN samazinājumu par 1% izjustu arī iedzīvotāji, tikai jautājums ir, kā izdosies vienoties ar tirgotājiem, uzņēmējiem, lai cenas precēm un pakalpojumiem netiktu paaugstinātas uz degvielas cenu kāpuma rēķina, raksta NRA.lv.

Lielāks PVN samazinājums, pēc ekonomikas ministra domām, būtiski palielinātu valsts budžeta deficītu, jo PVN ir viens no būtiskākajiem ieņēmumu avotiem.

Pavļuts solīja, ka pašlaik nav jautājums samazināt vai nu PVN, vai darbaspēka nodokli, jo būtu nepieciešams samazināt abus, bet tas jādara pakāpeniski un kompleksi. "Jautājumu par darbaspēka nodokļa samazināšanu es saglabāšu dienaskārtībā," solīja ministrs.

Jau ziņots, ka piektdien, 27.aprīlī būs pieejams Finanšu ministrijas (FM) ziņojums, kurā tiks izvērtēta nodokļu samazinājuma ietekme uz tautsaimniecību un valsts budžetu.

Finanšu ministrija, ņemot vērā situāciju eirozonā un citus globālās izaugsmes riskus, šā gada martā samazināja makroekonomiskās attīstības prognozes. FM martā prognozēja Latvijas IKP izaugsmi šim gadam 2% apmērā iepriekšējo 2,5% vietā.

Valdības prognoze šim gadam bija 2,5% izaugsme, un tā tika ņemta par pamatu, veidojot valsts budžetu. Savukārt Latvijas Banka jau iepriekš savas IKP prognozes šim gadam samazināja līdz 1,3%.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Daniels Pavļuts, pvn

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats