26. februāris, Piektdiena
Vārda dienas: Amēlija, Evelīna, Mētra
Sākuma lapa » Makroekonomika » Jau iesniegtas 2487 nulles deklarācijas
Jau iesniegtas 2487 nulles deklarācijas
Autors: Andris Jurkevics / BIZNESS.LV / 13. marts 2012, 10:53
Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē, ka līdz 2012.gada 9.martam VID iesniegtas 2487 mantiskā stāvokļa deklarācijas, no kurām 1270 deklarācijas iesniegtas pagājušajā nedēļā.


Visbiežāk iedzīvotāji interesējušies par skaidras un bezskaidras naudas uzkrājumu uzrādīšanu mantiskā stāvokļa deklarācijā, aizdevumu - aizņēmumu darījumu uzrādīšanu, kā arī par vispārīga rakstura jautājumiem.

Ņemot vērā iedzīvotāju uzdotos neskaidros jautājumus par skaidras un bezskaidras naudas uzrādīšanu deklarācijā, VID informē, ka fiziskām personām ir pienākums iesniegt mantiskā stāvokļa deklarāciju, ja naudas uzkrājumu (skaidrās un bezskaidrās naudas uzkrājumu) kopējā summa 2011.gada 31.decembra pulksten 24:00 pārsniedza 10 000 latus vai to ekvivalentu ārvalstu valūtā atbilstoši Latvijas Bankas noteiktajam valūtas kursam.

Piemēram, ja personai 2011.gada 31.decembrī pulksten 24:00 mājās ir skaidras naudas uzkrājumi 10 000 eiro un 2 500 lati un norēķinu kontā, piemēram, Swedbank vai kādā citā kredītiestādē Latvijā vai ārpus Latvijas ir 540 lati, tad personai vispirms ir jānosaka, vai kopējā naudas uzkrājumu summa pārsniedz 10 000 latus:

* naudas uzkrājumi eiro ir jāpārvērš latos pēc Latvijas Bankas noteiktā valūtas kursa 2011.gada 31.decembrī

* jānosaka kopējā naudas uzkrājumu summa

Tā kā naudas uzkrājumu kopējā summa pārsniedz 10 000 latus, personai ir pienākums iesniegt mantiskā stāvokļa deklarāciju, aizpildot tās 9.sadaļu "Naudas (skaidras un bezskaidras naudas) uzkrājumi".

Mantiskā stāvokļa deklarācijā par bezskaidrās naudas uzkrājumu jānorāda:

* uzkrājumu summa attiecīgajā valūtā;

* kredītiestādes, krājaizdevu sabiedrības vai pasta norēķinu sistēmas vai citas finanšu institūcijas nosaukums;

* reģistrācijas numurs (ja tāds ir) un juridiskā adrese.

Mantiskā stāvokļa deklarācijā par skaidrās naudas uzkrājumu jānorāda uzkrājumu summa attiecīgajā valūtā.


VID vērš uzmanību, ka gadījumos, ja fiziskās personas skaidras naudas uzkrājumi pēc stāvokļa uz 2011.gada 31.decembra pulksten 24:00 ir virs 10 000 latiem (valsts amatpersonām - virs 4000 latiem), šīs summas pārsnieguma daļa, ja tā nav iztērēta laika periodā pēc 2011.gada 31.decembra pulksten 24:00 līdz deklarācijas iesniegšanas brīdim, līdz 2012.gada 1.jūnija 24:00 jāiemaksā savā kontā jebkurā kredītiestādē.

VID atgādina, ka mantiskā stāvokļa deklarāciju līdz 2012.gada 1.jūnijam iespējams iesniegt personīgi vai nosūtīt pa pastu ikvienam VID klientu apkalpošanas centram, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu nosūtīt uz e-pasta adresi VID.sakumdeklaracija@vid.gov.lv vai iesniegt elektroniski, izmantojot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmu.

Informācija par Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšanas likuma piemērošanu un par mantiskā stāvokļa deklarācijas aizpildīšanu pieejama VID mājaslapas kreisajā pusē sadaļā "Fizisko personu mantiskais stāvoklis". Jautājumu vai neskaidrību gadījumā iedzīvotāji ir aicināti zvanīt uz VID Informatīvo tālruni 1898, konsultēties klātienē ikvienā VID klientu apkalpošanas centrā, apmeklēt VID bezmaksas seminārus visā Latvijā vai uzdot jautājumus VID mājaslapā sadaļā "Kontakti / Uzdot jautājumu VID, atsauksmes".

Iedzīvotāju interese mērena

Vērtējot iedzīvotāju kopējo aktivitāti un interesi par mantiskā stāvokļa deklarēšanu, jāatzīmē, ka tā ir mērena. Pagājušās nedēļas laikā, no 2012.gada 5.marta līdz 9.martam, iedzīvotājiem sniegtas 1366 konsultācijas par mantiskā stāvokļa deklarēšanu, elektroniski nosūtītas atbildes uz 107 iedzīvotāju jautājumiem, kas saistīti ar mantiskā stāvokļa deklarēšanu, kā arī sniegtas atbildes uz 1569 iedzīvotāju jautājumiem, kas saņemti, zvanot uz VID informatīvo tālruni. Pagājušajā nedēļā arī notikuši 18 VID bezmaksas semināri nodokļu maksātājiem par mantiskā stāvokļa deklarēšanu.

VID turpmāk seminārus par mantiskā stāvokļa deklarēšanu rīkos iedzīvotājiem arī pēc pulksten 17:00.

Lai nodrošinātu iedzīvotājiem lielākas iespējas apmeklēt seminārus, martā semināri par Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšanas likuma piemērošanu VID klientu apkalpošanas centros tiek organizēti arī pulksten 17:00 un vēlāk. Aktuālā informācija par VID bezmaksas semināriem pieejama VID mājaslapā sadaļā "Semināri nodokļu maksātājiem".


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: nulles deklarācija, VID

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats