23. februāris, Piektdiena
Vārda dienas: Almants, Haralds
Sākuma lapa » Makroekonomika » FM: Labvēlīga ekonomiskā situācija joprojām sekmē nodokļu ieņēmumus
FM: Labvēlīga ekonomiskā situācija joprojām sekmē nodokļu ieņēmumus
Autors: BNA / 24. februāris 2012, 13:25
Valsts kases oficiālā mēneša pārskata dati par 2012. gada janvāri liecina, ka konsolidētajā kopbudžetā bija pārpalikums 82 miljonu latu apmērā, ieņēmumiem (447,3 milj. latu) pārsniedzot izdevumus (365,3 milj. latu). Salīdzinājumam – pagājušā gada janvārī bija neliels deficīts 0,8 miljonu latu apmērā.


Šā gada janvārī pārpalikums bija vērojams gan valsts budžetā, gan pašvaldību budžetā. Pārpalikumu sekmēja ieņēmumu palielināšanās visos budžetos, savukārt izdevumi salīdzinājumā ar iepriekšējā gada janvāri ir pat nedaudz samazinājušies. 

Kopējie nodokļu ieņēmumi, ieskaitot iemaksas fondēto pensiju shēmā, šā gada janvārī pārsniedza plānoto apjomu par 9,6%, kā arī pieauga salīdzinājumā ar 2011. gada janvāri par 15,5%. To sekmēja joprojām labvēlīga ekonomiskā situācija, ņemot vērā, ka nodokļu ieņēmumus janvārī galvenokārt ietekmēja pagājušā gada nogalē veiktie darījumi un aprēķinātās algas.

Salīdzinot ar operatīvajiem datiem mēneša sākumā, ir precizēti dati par valsts budžeta izpildi, kas rāda, ka valsts budžetā, ieskaitot atvasinātās publiskās personas, kā arī ziedojumus un dāvinājumus, šā gada janvārī bija pārpalikums 50,2 miljonu latu, ko pamatā nodrošināja pārpalikuma palielināšanās valsts pamatbudžetā. Salīdzinot ar 2011. gada janvāri, šā gada janvārī valsts pamatbudžeta pārpalikums palielinājās no 2,2 miljoniem latu līdz 63,6 miljoniem latu. Sociālās apdrošināšanas budžetā deficīts, salīdzinot ar 2011. gada janvārī, ir nedaudz samazinājies (no 23,8 līdz 20,5 milj. latu), ieņēmumiem pieaugot straujāk nekā izdevumiem.

Nodokļu ieņēmumi bija augstāki arī pašvaldību budžetā (ieskaitot ziedojumus un dāvinājumus), nodrošinot, ka tā pārpalikums pieaug no 18,4 miljoniem latu 2011. gada janvārī līdz 31,7 miljoniem latu šā gada janvārī. Jāatzīmē, ka pašvaldību naudas līdzekļu un noguldījumu atlikums uz šā gada 1. janvāri veidoja 267,9 miljonu latu.

Kopējie iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumi (valsts budžetā un pašvaldību budžetā) šā gada janvārī bija 67,5 miljoni latu, kas ir par 11% vairāk nekā pagājušā gada janvārī. No šā gada 1. janvāra tika mainīta nodokļa sadalījuma proporcija starp valsts un pašvaldību budžetu par labu valsts budžetam no 18% uz 20%, savukārt pašvaldību budžetā no 82% uz 80%.

Nekustamā īpašuma nodokļa ieņēmumi šā gada janvārī bija 2,5 miljoni latu un tas ir par 15,3% vairāk nekā 2011. gada janvārī. No 1. janvāra tika paplašināta nekustamā īpašuma nodokļa bāze, apliekot palīgēkas, maksas stāvlaukumus, reliģiskajām organizācijām piederošas ēkas, kā arī ļaujot pašām pašvaldībām lemt par 25% nodokļa pieauguma ierobežošanas atcelšanu.

Jāatzīmē, ka pilnvērtīgi šā gada budžeta izpildi varēs vērtēt, balstoties uz pirmā ceturkšņa datiem.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Finanšu ministrija, Nodokļi

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats