01. augusts,
Vārda dienas: Albīna, Albīns
Vēl pirms četriem mēnešiem Latvijā bija deflācija, aprīlī gada inflācija bija 1,7%, bet maijā tā sasniedza jau 2,6%. Sagaidāms, ka inflācija turpinās pieaugt, kaut ar mazākiem soļiem, augstāko līmeni sasniedzot gadu mijā. Salīdzinājumā ar aprīli vispārējais cenu līmenis pieauga par 0,5%. 
Lasīt tālāk
Atlikt ziņuSlēpt ziņu
Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes veikto iekšzemes kopprodukta (IKP) ātro novērtējumu 2021.gada 2.ceturksnī IKP bija par 10,3% lielāks nekā pirms gada. Ražojošās nozarēs apjomi 2.ceturksnī bija par 6,7% lielāki nekā pirms gada, savukārt pakalpojumu nozarēs izaugsme bija straujāka – par 11,3 procentiem.

Šā gada jūnijā Latvijas mazumtirdzniecībā reģistrēts apgrozījuma apjomu pieaugums salīdzināmajās cenās par 5,9% pret pērnā gada jūniju, par ko liecina šodien publicētie Centrālās statistikas pārvaldes dati. Mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījuma pieaugumu jūnijā pozitīvi ietekmēja tirdzniecības ierobežojumu mīkstināšana no 2. jūnija, ļaujot tirdzniecības centros atsākt darbību visiem veikaliem, joprojām ievērojot Ministru kabineta noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Luminor banka piešķīrusi vienu miljonu eiro finansējumu bioloģiskajai šķirnes gaļas liellopu audzēšanas saimniecībai SIA Rukši liellopu barības novietņu būvniecībai un ceha pārbūvei. Plānots, ka jaunais gaļas pārstrādes cehs  varēs realizēt visus savā saimniecībā izaudzētos jaunlopus.

Administratīvā rajona tiesa ar 2021.gada 18.jūnija spriedumu noraidījusi SIA Memory Water pieteikumu par PTAC 07.12.2020. lēmuma Nr.22-pk atcelšanu un pienākuma uzlikšanu PTAC atlīdzināt SIA Memory Water mantisko kaitējumu 250 000 EUR apmērā.

Vēja enerģijas asociācijai (VEA) pēdējā pus gada laikā pievienojušies četri jauni un nozīmīgi biedri - atjaunojamās enerģijas projektu attīstītājs Sunly, pasaulē lielākais atkrastes vēja enerģijas projektu attīstītājs Ørsted, saules un vēja parku attīstītājs European Energy un vietējais uzņēmums, kas piedāvā risinājumus lielā augstumā, SIA Gaismas rati. 

Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) uzsākusi jaunā Yaris Cross ražošanu –  kompaktais urbānā stila SUV Eiropas tirgū nonāks augustā. Ir veikti ievērojami papildu ieguldījumi 400 miljonu eiro apmērā, lai rūpnīcā nodrošinātu divu modeļu izlaidi uz vienas ražošanas līnijas – ceturtās paaudzes Toyota Yaris un jaunā Yaris Cross –, ikgadējo TMMF ražošanas jaudu palielinot līdz 300 000 automobiļu.

Ekonomikas ministrija atgādina, ka līdz š.g. 15. jūlijam uzņēmēji, kā arī pašnodarbinātās personas un patentmaksātāji var pieteikties Covid-19 krīzes atbalstam par jūniju. Atbalstam uzņēmēji var pieteikties, iesniedzot pieteikumu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS).

Valdība apstiprinājusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos noteikumus par valsts atbalstu mājputnu nozarei un cūkkopības nozarei, lai mazinātu Covid-19 izplatības negatīvo ietekmi.

Lai klientiem atvieglotu sūtījumu atmuitošanas un saņemšanas procesu, kas būtiski mainīsies no 2021.gada 1.jūlija, kā arī padarītu to ērtāku un ātrāku, Latvijas Pasts radījis jaunu digitālu risinājumu – lietotni atmuito.pasts.lv. Tā dažos soļos ļaus izvēlēties atmuitošanas veidu un ar Latvijas Pasta starpniecību vienkārši atmuitot no trešajām valstīm saņemtos sūtījumus, kas saskaņā ar izmaiņām Eiropas Savienības (ES) tiesību aktos turpmāk būs jādeklarē muitā un kam bez izņēmuma tiks piemērots pievienotās vērtības nodoklis.

Mājaslapa ir viena no labākajām vizītkartēm ikvienam uzņēmumam, kam globalizācijas ietekmē ir aizvien lielāka nozīme. Paplašinot savu darbības teritoriju ārpus Latvijas, nepieciešams mājaslapā esošo saturu pielāgot attiecīgajiem tirgiem un to mērķauditorijām. Mēs ar gudru ziņu sakām “pielāgot” nevis “iztulkot”, jo mājaslapas lokalizācijā ir jāņem vērā vairākas būtiskas nianses. Lasiet un uzziniet, ar ko izceļas profesionāla un tālredzīga mājaslapas lokalizācija!

Jau sākusies rezervācija Latvijā vēl neierastam pasta sūtījumu piegādes servisam: mājas pakomātam. Šo inovatīvo pakalpojumu realizē VAS “Latvijas Pasts” meitasuzņēmums – SIA “Mailmaster”. Jaunais pakalpojums nodrošinās iespēju klientiem saņemt faktiski jebkādu pasta un kurjerpasta sūtījuma vai internetveikala pirkuma piegādi speciālā mājas pakomātā, kas uzstādīts pie klienta mājas. Šāda veida serviss ir jauns risinājums ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā.

No 17. līdz 18. jūnijam Finanšu ministrijas (FM) valsts sekretāres vietniece finanšu politikas jautājumos Līga Kļaviņa un Finanšu ministrijas pārstāvji piedalīsies Eiropas Stabilitātes mehānisma (ESM) valdes sēdē, Eirogrupas un Eiropas Savienības (ES) Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes (ECOFIN) sanāksmē, kas norisināsies Luksemburgā.

Saeima ceturtdien, 17.jūnijā, galīgajā lasījumā pieņēma par steidzamiem atzītos grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā, kas paredz vienreizēju pabalstu 200 eiro apmērā izmaksāt arī izdienas pensijas saņēmējiem ar invaliditāti, kuri nav sasnieguši vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamo vecumu.

Eiropas Savienības (ES) fondu darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" ietvaros būs iespēja izmantot Eiropas Komisijas (EK) papildus piedāvāto tā dēvēto REACT-EU finansējumu pandēmijas krīzes seku mazināšanai.

Lauksaimnieki un meža īpašnieki ir izvirzījuši VARAM ministram A.T. Plešam 4 prasības. 

Šī gada pirmajos mēnešos novērota palielināta iedzīvotāju interese par patēriņa kredīta aizdevumiem, lai segtu dažādus ar ārstniecību saistītus izdevumus, liecina Luminor bankas informācija. Vidējā aizdevuma summa šiem mērķiem sasniedz 4000 eiro. 

Jaunākais Stockholm School of Economics in Riga (SSE Riga) pētījums “Ēnu ekonomikas indekss Baltijas valstīs” tiks prezentēts 16. jūnijā, kad norisināsies jau vienpadsmitā pēc kārtas Ēnu ekonomikas konference. 

Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) pētnieces 6. jūlijā 21. Starptautiskā kultūras ekonomikas konferencē (21st Conference on Cultural Economics, ACEI2020+1 Online)  rezentēs pilotpētījuma “Sieviešu – uzņēmēju izaugsmes interpretācijas radošajā uzņēmējdarbībā” rezultātus.

Atzīti nacionālā profesionālās meistarības konkursa SkillsLatvia 2021 labākie jaunie profesionāļi prasmju konkursos “Mazumtirdzniecība”, “Viesu uzņemšana” un “Restorānu serviss”. 24. un 28. maijā attālināti un klātienē Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) telpās norisinājās konkursa SkillsLatvia 2021 prasmju konkurss “Mazumtirdzniecība”, no 26. līdz 27. maijam gan attālināti, gan klātienē jaunieši sacentās konkursā “Viesu uzņemšana”, savukārt no 27. līdz 28. maijam notika tiešsaistes prasmju konkurss “Restorānu serviss”. 
AS “Latvijas valsts meži” (LVM) akcionāru sapulce apstiprinājusi 2020. gada pārskatu, un tas liecina, ka aizvadītā gada peļņa pirms uzņēmuma ienākuma nodokļa ir 76,1 miljons eiro. Uzņēmuma akcionāru sapulcē tika pieņemts lēmums valstij izmaksāt 90,5 miljonus eiro, tai skaitā 72,4 miljonus eiro dividendēs par valsts kapitāla izmantošanu un 18,1 miljonu eiro uzņēmumu ienākuma nodoklī.


Luminor banka piešķīrusi 1,7 miljonu eiro finansējumu augkopības uzņēmumam SIA Tēraudiņi graudu kaltes rekonstrukcijai un jaunu iekārtu iegādei. Tas ļaus nodrošināt efektīvāku tādu tradicionālo lauksaimniecības kultūru kā rudzi, kvieši un auzas kaltēšanas procesu. 

Kooperācija kārtējo reizi pierāda sevi kā veiksmīgāko sadarbības modeli mazo un vidējo lauksaimnieku, kā arī meža īpašnieku vidū, liecina dati par atbilstīgu kooperatīvo sabiedrību darbību 2020.gadā, kas parāda kopējā neto apgrozījuma kāpumu salīdzinājumā ar 2019.gadā apkopotajiem datiem.

Nesen Latvija iesniedza Eiropas Komisijā (EK) Atveseļošanas fonda plānu, kura izmaksas ir 1,82 miljardi eiro un kuru finansēs Eiropas Savienība (ES) no finansējuma, ko EK tās vārdā aizņemsies finanšu tirgos. Kopumā dalībvalstu plānu finansēšanai EK plāno aizņemties 672,5 miljardus eiro (2018. gada cenās).

Ar Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) atbalstu pie radio klausītājiem atgriežas radiožurnāls “Pi myusu Latgolā”. Iknedēļas raidījums par Latgales aktualitātēm, kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu, jaunumiem sabiedriski politiskajā, kā arī  uzņēmējdarbības jomā. 
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats