01. augusts,
Vārda dienas: Albīna, Albīns
Sākuma lapa » Sabiedrība » Skolu modernizācijai pašvaldības varēs saņemt valsts budžeta aizņēmumu
Skolu modernizācijai pašvaldības varēs saņemt valsts budžeta aizņēmumu
Autors: bizness.lv / 20. aprīlis 2021, 15:40
Lai nodrošinātu skolu un profesionālās ievirzes izglītības iestāžu infrastruktūras modernizāciju un mācību vides labiekārtošanu mūsdienīgas un kvalitatīvas izglītības pieejamībai veselībai drošos apstākļos, pašvaldības varēs saņemt valsts budžeta aizņēmumu projektu īstenošanai. To paredz noteikumi, kurus šodien apstiprināja valdības sēdē.

Investīciju projektu pieteikumus pašvaldības var iesniegt ik mēnesi līdz katra mēneša desmitajam datumam, bet ne vēlāk kā līdz šī gada 10. novembrim. Pirmos projektus pašvaldības varēs pieteikt jau līdz 10.maijam. Atbalstītie investīciju projekti ir jāuzsāk 2021.gadā un jāīsteno līdz 2023.gada beigām.

Lai nodrošinātu projektu ilgtspēju un kvalitatīvu mācību procesu, vispārējās izglītības iestādēs ir noteikti kritēriji par minimālo izglītojamo skaitu.

Pašvaldībām, kas vēlas pretendēt uz valsts aizdevumu skolu infrastruktūras projektu īstenošanai, ir jāsniedz pamatoti dati par izglītojamo skaita prognozi vispārējās izglītības iestādēs turpmākajiem pieciem gadiem. Prognozei jābūt stabilai vai ar pieaugošu tendenci.

Iesniegto investīciju projektu izvērtēšanai, izveidos komisiju, kuras sastāvā būs pārstāvji no Izglītības un zinātnes, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) un Kultūras ministrijām.

Jaunie kritēriji valsts budžeta aizdevumiem pašvaldībām nav paredzēti pirmsskolas izglītības iestāžu infrastruktūras investīciju projektiem, jo šāds atbalsts jau paredzēts VARAM izstrādātajos noteikumos.

Saskaņā ar likumu „Par valsts budžetu 2021.gadam”, pašvaldībām pieejamais kopējais Valsts kases aizņēmumu apjoms ir 150 miljoni eiro. Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats