29. februāris, Ceturtdiena
Vārda dienas:
Sākuma lapa » Sabiedrība » Latvija nevar piekrist piespiedu solidaritātei bēgļu jautājumā, norāda Straujuma
Latvija nevar piekrist piespiedu solidaritātei bēgļu jautājumā, norāda Straujuma
Autors: BNA / 20. janvāris 2016, 11:22
Latvija nevar piekrist piespiedu solidaritātei bēgļu jautājumā, jo šādā gadījumā bēgļu skaits Latvijā būs nekontrolējams, uzskata Ministru prezidente Laimdota Straujuma.


Intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" Straujuma norādīja, ka būs ilgas diskusijas, lai visas Eiropas Savienības (ES) valstis nonāktu pie vienota risinājuma bēgļu uzņemšanas jautājumā.

Viņa norādīja, ka Latvija nevar piekrist jaunu bēgļu uzņemšanai, jo tas nozīmē, ka valsts parakstās uz nekontrolējamu skaitu.

"Es esmu kategoriski pret šādu mehānismu. Ļoti daudzas valstis ir pret, ne tikai Austrumeiropa," teica Straujuma.

Viņa pauda viedokli, ka Latvija meklēs risinājumus, kā panākt, ka valstij nav piespiedu solidaritātes bēgļu jautājumā.

Straujuma gan atzina, ka kuluāros tiek minēti dažādi veidi, kādos varētu dalībvalstis "piespiest" uzņemt papildus bēgļus, tai skaitā, papildus fondu naudas piešķiršanu.

Viņa pauda viedokli, ka pašreizējā situācija ir ļoti sarežģīta un tā radusies Eiropas Komisijas nepareizas politikas rezultātā.

"Mēs sākām ar dalīšanu, nevis ar robežu stiprināšanu un atpakaļ nosūtīšanas līgumiem. Tiklīdz sākām dalīt, bēgļi uzskata, ka viņi ir gaidīti ES – neatkarīgi, vai tu esi bēglis, vai ekonomiskais migrants," skaidroja premjere.

Viņa apstiprināja, ka pirmie bēgļi Latvijā varētu ierasties pēc aptuveni trīs nedēļām.

Jau vēstīts, ka saskaņā ar Eiropas Savienības Tieslietu un iekšlietu ministru padomes lēmumu Latvijai no Itālijas un Grieķijas būs jāuzņem papildu 281 persona, kurai nepieciešama starptautiskā aizsardzība. Šobrīd kopējais patvēruma meklētāju skaits, kas Latvijai būs jāuzņem divu gadu laikā, ir 531 persona.Diskusija par rakstu (0) , Laimdota Straujuma, patvērumu meklētāji

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats