25. februāris,
Vārda dienas: Alma, Annemarija
Sākuma lapa » Sabiedrība » Saeimas deputātiem šogad arī dāsnākas kompensācijas
Saeimas deputātiem šogad arī dāsnākas kompensācijas
Autors: Ilze Šteinfelde / NRA.lv / 13. janvāris 2016, 9:42
Līdz ar lielāku atalgojumu Saeimas deputāti šogad var pretendēt arī uz lielākām kompensācijām par transportu un mājokļa īri.Tāpat kā iepriekš Saeimas deputāti, kuru dzīvesvieta atrodas no Rīgas tālāk par 40 kilometriem, var saņemt kompensāciju, kas ļauj viņiem pilnībā vai daļēji atmaksāt izdevumus, kas rodas, lietojot transportu un īrējot mājvietu Rīgā. Tālāk par 280 kilometriem no Rīgas dzīvojošie deputāti mēnesī kompensācijās var saņemt 765 eiro (pērn 716 eiro). Dzīvojot tuvāk Rīgai, kompensāciju apjoms samazinās. Piemēram, tie deputāti, kuru mājvieta ir 40 līdz 69 kilometru rādiusā ap Rīgu, var pretendēt uz 551 eiro (pērn 516 eiro), ziņo NRA.lv

Deputātiem, kuri dzīvo Rīgā vai tās apkārtnē, pienākas tikai transporta kompensācijas, kas arī nav mazas. Deputāti rīdzinieki mēnesī transporta izdevumiem šogad var tērēt 115 eiro iepriekšējo 107 eiro vietā.

Neatkarīgā jau rakstīja, ka Saeimas deputāti šogad saņem arī par 157 eiro lielāku algu uz papīra nekā pērn. Tāpat pieaugušas mēnešalgas, ko deputāti saņem, pildot kādu amatu.

Lai gan Saeimas priekšsēdētāja mēnešalga par amata pildīšanu ir augstākā starp Saeimas amatiem, pērn par darbu novembrī lielāko atalgojumu uz rokas (2800 eiro) saņēma Saeimas sekretāra biedrs Gunārs Kūtris (No sirds Latvijai), kurš ir arī partijas No sirds Latvijai frakcijas vadītāja vietnieks un Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas priekšsēdētājs. Tāpat viņš novembra beigās sāka vadīt parlamentārās izmeklēšanas komisiju par bankas Citadele pārdošanu. Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces (VL!TB/LNNK) atalgojums par 2015. gada novembri bija 2432 eiro, priekšsēdētājas biedru Gundara Daudzes (ZZS) un Ineses LībiņasEgneres (Vienotība) – attiecīgi 2309 eiro un 2482 eiro.

Tiesa, ievērojami lielāks atalgojums – 5374 eiro – par novembri izmaksāts Janīnai Kursītei (Vienotība), kura saņēmusi gan algu par padarīto, gan arī kompensāciju, atstājot darbu Saeimā. Viņas vietu Saeimā ieņēma bijušais satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

Deputātu atalgojumā iekļauta alga, samaksa par frakcijas priekšsēdētāja vai viņa vietnieka amatu, samaksa par Saeimas komisijas priekšsēdētāja, viņa vietnieka vai sekretāra amatu, samaksa par Saeimas apakškomisijas priekšsēdētāja vai sekretāra amatu, piemaksa Saeimas Prezidija locekļiem, kā arī slimības pabalsts, ja tāds ir bijis.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: algas, politiķi

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats