30. novembris, Ceturtdiena
Vārda dienas: Andrejs, Andrievs, Andris
Sākuma lapa » Sabiedrība » Zināms, kad Latvijā varētu ierasties pirmie patvēruma meklētāji
Zināms, kad Latvijā varētu ierasties pirmie patvēruma meklētāji
Autors: BNA / 13. janvāris 2016, 9:00
Pirmie patvēruma meklētāji Latvijā varētu ierasties februārī, intervijā Latvijas Radio sacīja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) direktora vietniece Maira Roze.


"Ir paredzēts, ka 18.janvārī, Valsts robežsardzes pārstāvji dosies uz Grieķiju, lai intervētu potenciālos patvēruma meklētājus un vērtētu, vai mēs varam viņus uzņemt," pastāstīja Roze, piebilstot, ka svarīgi nošķirt "patvēruma meklētājus no laimes meklētājiem".

Pirmie patvēruma meklētāji Latvijā varētu ierasties februārī, nevis janvārī, kā tas tika prognozēts iepriekš.

Vienlaikus viņa pieļāva, ka Latvijā patvēruma meklētāji tomēr nepaliks, skaidrojot, ka lielākai daļai mērķis ir bijušas lielākas valstis ar labāku sociālo palīdzību. Tomēr daļa Latvijā varētu palikt, un PMLP ar šiem cilvēkiem strādās kā ar tādiem, kuriem Latvija nākotnē varētu būt mītnes valsts.

Viņa akcentēja, ka Latvija aizvien par prioritāti uzskata ģimeņu ar bērniem uzņemšanu. "Šādus cilvēkus Latvijai būs vieglāk uzņemt, un tas būs Latvijai patīkamāk",sacīja Roze.

Vērtējot pašvaldību gatavību uzņemt bēgļus, viņa atzina, ka tas būs "liels izaicinājums", jo reģionu vietvaras nav pieradušas strādāt ar ārzemniekiem, kuriem Latvijā dzīve jāsāk no nulles.

Jau vēstīts, ka saskaņā ar Eiropas Savienības Tieslietu un iekšlietu ministru padomes lēmumu Latvijai no Itālijas un Grieķijas būs jāuzņem papildu 281 persona, kurai nepieciešama starptautiskā aizsardzība. Šobrīd kopējais patvēruma meklētāju skaits, kas Latvijai būs jāuzņem divu gadu laikā, ir 531 persona.Diskusija par rakstu (2)

Atslēgvārdi: patvēruma meklētaji, PMLP

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats