29. februāris, Ceturtdiena
Vārda dienas:
Sākuma lapa » Sabiedrība » Vīķe-Freiberga uzskata, ka Āboltiņa ir rīkojusies kā terminators
Vīķe-Freiberga uzskata, ka Āboltiņa ir rīkojusies kā terminators
Autors: BNA / 4. janvāris 2016, 11:33
Partijas "Vienotība" priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa ir rīkojusies kā terminators, šorīt LNT raidījumā "900 sekundes", komentējot valsts krīzi, atklājusi eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga.Eksprezidente atzinusi, ka viņa nav spējusi izdibināt valdības krišanas iemeslus. Vaira Vīķe-Freiberga uzskata, ka, iespējams, šis ir kārtējais "politiskais teātris", un tas, kas tiek darīts publiski, patiesībā sedz kādus citus svarīgus darījumus.

"Ja raugās uz "Vienotību" kā partiju, tad varētu teikt, ka pati tās līdere ir rīkojusies kā terminators - darījusi visu, lai šī partija atkāptos no savām līdera pozīcijām un, cik es noprotu, bruģētu ceļu Zaļo un zemnieku savienībai," tā Vaira Vīķe-Freiberga.

Eksprezidente uzskata, ka jaunās valdības veidošanas procesā patlaban notiek "muļļāšanās", un šādā situācija svarīga loma ir Valsts prezidentam.

"Te viņam būs tas pirmais izaicinājums, kas, starp citu, jaunievēlētam prezidentam diezgan bieži notiek, ka ir jāparāda, ko spēj, lai piespiestu savā ziņā partijas nonākt pie vienošanās un izveidot rīcībspējīgu valdību. Jo tā muļļāšanās, kāda notiek, tā dīkstāve, kas notiek, gaidot un nezinot, vienu nogāžot, bet citu neliekot pēc iespējas ātri vietā, tā ir dīkstāve," uzskata eksprezidente.

Vaicāta, vai nepopulāram premjera kandidātam varētu dot iespēju sevi tomēr pierādīt ar darbiem valdības vadītāja amatā, Vīķe-Freiberga norādīja, ka cilvēkam jau pirms iestāšanās amatā, ir jābūt ar pozitīvu uzticības kredītu, un, ja cilvēks tomēr ir sabiedrībā nepopulārs, tam noteikti ir savi iemesli.

"Mums, diemžēl, notiek tā, ka partejiskums tiek vērtēts augstāk par profesionālismu, un par to tauta sūdzas," atklāj eksprezidente.

Viņasprāt, partijai vajadzētu stāvēt par ministru, kas labi strādā, un aizstāvēt, kamēr vien viņu var aizstāvēt ar argumentiem par to, ka viņš normāli strādā.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Solvita Āboltiņa, Vaira Vīķe-Freiberga, Valsts prezidents

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats