29. februāris, Ceturtdiena
Vārda dienas:
Sākuma lapa » Sabiedrība » Kalniete: Man ir kauns, ka Straujumu noraka pašas partijas vadība
Kalniete: Man ir kauns, ka Straujumu noraka pašas partijas vadība
Autors: BNA / 8. decembris 2015, 12:46
Man ir kauns, ka Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu, kura pirmdien paziņoja par demisiju, "noraka" pašas partijas vadība, tā šodien savā "facebook.com" kontā raksta Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete (V).


Kalniete norāda, ka Straujumas godprātīgi veiktā darba pēdējās nedēļās raksturoja nejauka pret viņu vērsta komunikācija un var tikai minēt, kas aiz tās stāv.

"Laimdota Straujuma vairs nesaņēma pietiekamu atbalstu no "Vienotības" vadības. Un man par to ir kauns. Viņa nepadevās "zaķismam" un savu darbu darīja godprātīgi, ar mugurkaulu. Bez skaļiem paziņojumiem plašsaziņas līdzekļos, kas tik ļoti patīk “polittehnologiem” un dažādiem Vecrīgas "karaļu taisītājiem"," uzskata Kalniete.

Viņa atzīmē laiku, kad Valdis Dombrovskis atkāpās, norādot, ka tad "Vienotības" valde aicināja Solvitu Āboltiņu būt par Ministru prezidenti. Tas izrietēja no politiskās loģikas, jo Eiropas Tautas partijas grupā visur partijas priekšēdētājs ir arī partijas ministru prezidenta kandidāts, tomēr viņa atteicās un pēc ilgām pārdomām to uzņēmās Laimdota Straujuma.

"Pienākuma apziņas vadīta, viņa piekrita savu darbu turpināt arī pēc Saeimas vēlēšanām un darīja to labi. Ir pieņemti divi budžeti, pārliecinoši novadīta pirmā Latvijas ES prezidentūra, Latvijas tautsaimniecībā turpinās stabila izaugsme. Tāpēc ir tik grūti paskaidrot maniem Eiropas Parlamenta kolēģiem, kāpēc valdība atkāpās. Man ir kauns stāstīt, ka Laimdotu Straujumu “noraka” pašas politiskās partijas vadība, jo šo amatu kāds ir uzcerējis savai politiskajai atdzimšanai," norāda Kalniete.

Jau vēstīts, ka pirmdien pēc tikšanās ar prezidentu Raimondu Vējoni par savu demisiju paziņoja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Līdz ar bijušās Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas atkāpšanos no amata sākušās plašas diskusijas par nākamo premjerministru. Lai arī jau kādu laiku sabiedrībā izskan Solvitas Āboltiņas vārds kā iespējamās Ministru prezidentes kandidātes, nesen izskanējis arī pašreizējā iekšlietu ministra Riharda Kozlovska vārds, ko par labāko kandidātu atzinusi pati Straujuma.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Laimdota Straujuma, Sandra Kalniete

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats