16. jūnijs,
Vārda dienas: Justīne, Juta
Sākuma lapa » Sabiedrība » Straujuma redz Rihardu Kozlovski kā nākamo valdības vadītāju
Straujuma redz Rihardu Kozlovski kā nākamo valdības vadītāju
Autors: BNA / 7. decembris 2015, 13:32
Līdz ar bijušās Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas atkāpšanos no amata sākušās plašas diskusijas par nākamo premjerministru. Lai arī jau kādu laiku sabiedrībā izskan Solvitas Āboltiņas vārds kā iespējamās Ministru prezidentes kandidātes, nesen izskanējis arī pašreizējā iekšlietu ministra Riharda Kozlovska vārds.


Pēdējā laikā politikas kuluāros arvien aktīvāk tiek spriests par iespējamo valdības nomaiņu, kas varētu sekot pēc budžeta pieņemšanas. Šodienas premjerministres demisija atkal aktualizējusi šo jautājumu.

Iepriekš kā varbūtējā kandidāte Ministru prezidenta amatam nosaukta Solvita Āboltiņa, kas bija viena no pirmajām, kas sāka runāt par iespējamo Straujumas demisiju. Viņa žurnālistiem pēc "Vienotības" frakcijas sēdes žurnālistiem norādīja, ka Straujuma apliecinājusi gatavību demisionēt saistībā ar valdības lēmumu par “airBaltic” investora piesaisti.

Vēlāk Āboltiņa izteikusies, ka varētu ieņemt premjerministra amatu kritiskā situācijā, kad būtu skaidrs, ka cita risinājuma nav.

Saistībā ar iespējamo premjerministru izskanējis arī ārlietu ministra Edgara Rinkēviča vārds, tomēr šodien ārlietu ministrija apstiprinājusi, ka Rinkēviča plānos neietilpst pretendēt uz valsts vadītāja amatu.

Kā viens no visticamākajiem kandidātiem tiek nosaukts arī pašreizējais iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, kuru par nākamo iespējamo premjera amata kandidātu nosaukusi pati Straujuma. 

Viņas prāt iekšlietu ministrs būtu labs premjers, norādot, ka redz Kozlovski kā nākamo valdības vadītāju un aizstāves viņa kandidatūru arī "Vienotības" valdes sēdē.

Tikmēr Valsts prezidents Raimonds Vējonis norādījis, ka premjerministra posteni uzticēs tikai tādai personai, kuras veidotajai valdībai būs nodrošināts atbalsts Saeimā. Vienlaikus viņš norāda, ka “Vienotībai” pašai jāvirza savs kandidāts un tas var būt jebkurš no partijas, tostarp Solvita Āboltiņa, Rihards Kozlovskis vai Edgars Rinkēvičs.

Kā zināms, šodien pēc tikšanās ar prezidentu Raimondu Vējoni par savu demisiju paziņoja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, Laimdota Straujuma, Solvita Āboltiņa

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats