13. jūnijs, Ceturtdiena
Vārda dienas: Ainārs, Uva, Zigfrīds
Sākuma lapa » Sabiedrība » Mazi pabalsti kavēs bēgļu integrāciju sabiedrībā, pauž ANO pārstāve
Mazi pabalsti kavēs bēgļu integrāciju sabiedrībā, pauž ANO pārstāve
Autors: BNA / 26. oktobris 2015, 10:06
Mazi pabalsti patvērumu meklētājiem nozīmēs viņu iegrūšanu nabadzībā un grūtībās, kas kavēs bēgļu integrāciju sabiedrībā, šorīt intervijā Latvijas radio sacīja ANO Bēgļu aģentūras reģionālās pārstāvniecības Ziemeļeiropā vadītāja vietniece Karolīna Billinga.


Intervijā Billinga pauda viedokli, ka Latvijai vēl ir daudz darāmā, lai izstrādātu labu integrācijas programmu bēgļiem. Vienlaikus viņa atzina, ka Latvijā ir labi izveidota patvēruma sistēma, kas darbojas jau gandrīz 20 gadus un valstī ir labas, pieredzējušas kompetentas amatpersonas, kas izskata patvēruma meklētāju pieteikumus.

Tajā pašā laikā Billinga atzina, ka pastāv būtiskas bažas par to, vai Latvija ir gatava uzņemt bēgļus. Viņas prāt Latvijai būtu vairāk jāstrādā pie integrācijas programmas, nepieciešama daudz ciešāka sadarbība starp dažādām valdības iestādēm un pilsoniskās sabiedrības organizācijām, kas atbalsta integrāciju.

"Latvijas bažas ir saprotamas, tās ir jāatzīst, bet tajā pašā laikā jāsper soļi, lai padarītu valstis gatavas uzņemt bēgļus," sacīja ANO pārstāve.

Viņa norādīja, ka saskaņā ar ANO Bēgļu aģentūras pieredzi bēgļi grib atrast darbu, nostāties uz savām kājām un nevēlas būt atkarīgi no pabalstiem.

"Pirms viņi spēj to darīt, viņiem nepieciešams pabalsts (...) sākumposmā ir svarīgi sniegt bēgļiem atbalstu, citādi valstis var šos cilvēkus iegrūst noslēgtās un nabadzīgās kopienās, ko nevajadzētu darīt," sacīja Billinga, piebilstot, ka tādā gadījumā zudīs motivācija integrēties sabiedrībā.

Šodien koalīcijas sadarbības padome varētu atgriezties pie bēgļu pabalstu samazināšanas jautājuma. Ministru prezidente Laimdota Straujuma vairākkārt uzsvērusi, ka bēgļu pabalstam jābūt nedaudz virs minimālā ienākuma līmeņa, kas šobrīd ir 138 eiro, lai bēgļi netiktu atzīti par trūcīgiem, un lai uz pašvaldības pleciem netiktu pārlikts slogs par patvērumu meklētāju uzturēšanu.

Jau vēstīts, ka patvērumu meklētāju pašreizējais pabalsts, kas ir 256 eiro, varētu samazināties līdz robežai, kura nodrošinātu, ka bēgļi nebūtu spiesti pievērsties noziedzībai

Kā iepriekš ziņots, valdība konceptuāli atbalstījusi Indikatīvo rīcības plānu personu, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, pārvietošanai un uzņemšanai Latvijā.

Saskaņā ar padomes lēmumu Latvijai no Itālijas un Grieķijas būs jāuzņem papildu 281 persona, kurai nepieciešama starptautiskā aizsardzība. Šobrīd kopējais patvēruma meklētāju skaits, kas Latvijai būs jāuzņem divu gadu laikā, ir 531 persona, kuru uzņemšanai nepieciešami 16 miljoni eiro.

Rīcības plāns ietver trīs rīcības virzienus – personu atlasi un pārvietošanu, patvēruma meklētāju uzņemšanu un izmitināšanu, kā arī integrācijas pasākumus.

Plānots, ka pirmie bēgļi Latvijā varētu ierasties ziemā – pa 30 līdz 40 cilvēkiem mēnesī.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: bēgļi, Karolīna Billinga, pabalsts

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats