21. aprīlis,
Vārda dienas: Anastasija, Marģers
Sākuma lapa » Sabiedrība » Koalīcijas atbalsta papildus bēgļu uzņemšanai Latvijai nav
Koalīcijas atbalsta papildus bēgļu uzņemšanai Latvijai nav
Autors: BNA / 10. septembris 2015, 13:07
Koalīcijas atbalsta papildus bēgļu uzņemšanai Latvijai nav - partijas "Zaļo un zemnieku savienība" (ZZS) un "Nacionālā apvienība"(NA) paudušas stingru nostāju, ka Latvija nevēlas papildus bēgļu uzņemšanu.


Kā zināms, iepriekš valdība vienojās, ka Latvija labprātīgi uzņems 250 bēgļus. Tomēr Eiropas Komisijas (EK) jaunā piedāvājuma ietvaros valstij būs jāuzņem papildus 526 bēgļi.

Trešdien Ministru prezidente Laimdota Straujuma atkārtoti uzsvēra, ka Latvijas pozīcija bēgļu jautājumā nemainās – Latvija iebilst pret obligātajām bēgļu kvotām un piedalās uz brīvprātīgas principa, ievērojot solidaritāti. Tomēr vienlaikus nenoliedza, ka ,iespējams, Latvijai tomēr nāksies uzņemt papildus bēgļus.

Tomēr, kā noskaidrots, koalīcijā atbalsta tam nav, to žurnālistiem ceturtdien pēc Saeimas sēdes apstiprināja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis, uzsverot, ka to neatbalsta ne ZZS, ne NA.

Pēc Brigmaņa domām premjerei Laimdotai Straujumai šo jautājumu vajadzēs apspriest ar Eiropas Savienības (ES) partneriem un stingri paust nostāju, ka Latvija nevēlas uzņemt papildus bēgļus, jo ekonomiskā situācija to neatļauj.

Savukārt NA jau vairākkārt paudusi nostāju - partijas deputāti uzskata, ka masveida migrācija rada riskus Latvijas nacionālajai drošībai.

Saeima ceturtdien ar balsu vairākumu nodeva Nacionālās apvienības (NA) frakcijas rosinātos likumgrozījumus Patvēruma likumā, kas paredz, ka bez Saeimas piekrišanas Latvija nevarētu uzņemt papildu bēgļus, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijām.

Jau vēstīts, ka valdība atbalstījusi ES pārvietošanas un mītnesvietas maiņu programmu ietvaros uzņemt 250 bēgļus.

Tomēr patvērumu meklētāju skaits varētu palielināties līdz ar Eiropas Komisijas (EK) prezidenta Žana Kloda Junkera piedāvājumu, kurā pausta prasība palielināt to patvēruma meklētāju skaitu, kuri sadalāmi pa visām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm.

Priekšlikumos ietilpst aicinājums uz citām dalībvalstīm pārvietot vēl vairākus tūkstošus patvēruma meklētāju, kas šobrīd ieradušies Itālijā, Grieķijā un Ungārijā.
Diskusija par rakstu (0) , bēgļi, NA, ZZS

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats