29. februāris, Ceturtdiena
Vārda dienas:
Sākuma lapa » Sabiedrība » Straujuma paredz smagas diskusijas nodokļu jautājumos
Straujuma paredz smagas diskusijas nodokļu jautājumos
Autors: BNA / 25. augusts 2015, 10:26
Valdībā gaidāmas smagas sarunas par nodokļa jautājumiem, it sevišķi par solidaritātes nodokli algām, otrdien intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).


Straujuma norādīja, ka par nākamā gada budžetu paredzamas smagas sarunas, it īpaši jautājumā par solidaritātes nodokli, kas paredzētu daļu sociālās apdrošināšanas iemaksu no algām virs 4000 eiro mēnesī jeb 48 000 gadā novirzīt kopējā sociālajā budžetā.

"Šobrīd koalīcija ir diezgan stingra - tā naudas summa ir pārsteidzoši liela no šī nodokļa budžetā," norādīja Straujuma, piebilstot, ka tie varētu būt papildus 41 miljons eiro 2016.gadā.

Straujuma uzsver, ka tā dēvētais solidaritātes nodoklis izsauks visasāko pretestību no sociālajiem partneriem, vienlaikus norādot, ka personīgi viņa šo ideju atbalsta un netaisās no tās atkāpties.

"Manuprāt, tā ir pareiza iecere," uzsvēra Straujuma, skaidrojot, ka solidaritātes nodoklis netiek īstenots pēc principa, kādam noņemt naudu, bet gan kā iespēja līdzekļus novirzīt svarīgu jautājumu risināšanai.

Tāpat Straujuma paredz smagas diskusijas jautājumā par minimālas algas palielināšanu un iedzīvotāju ienākuma nodokli.

"Ir daži risināmi jautājumi, kas paredz smagas diskusijas ministru starpā," pauž valdības vadītāja.

Jau vēstīts, ka koalīcijas partneri un valdība šodien turpinās diskusijas par nākamā gada valsts budžeta izveidi. Nākamā gada valsts budžetā ministrijas un valsts iestādes jaunām politikas iniciatīvām prasa 546,864 miljonus eiro. Savukārt 2017.gadā ministriju pieprasījums ir 781,684 miljonu eiro apmērā, bet 2018.gadā tas sasniedz jau 1,154 miljardus eiro.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: ekonomika, Laimdota Straujuma, nākamā gada budžets, solidaritātes nodoklis

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats