07. maijs, Piektdiena
Vārda dienas: Henriete, Henrijs, Jete
Sākuma lapa » Sabiedrība » Latvijai nepieciešams maksimāli ātri palielināt aizsardzības budžetu, pauž Razāns
Latvijai nepieciešams maksimāli ātri palielināt aizsardzības budžetu, pauž Razāns
Autors: BNA / 5. augusts 2015, 11:47
Latvijai nepieciešams maksimāli ātri palielināt aizsardzības budžetu līdz 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP), trešdien intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Latvijas vēstnieks ASV Andris Razāns.


"Tas, kas Latvijai būtu jādara, gan NATO kontekstā, gan domājot par sadarbību ar ASV, ir maksimāli ātri sasniegt aizsardzības budžetu līdz 2 % no iekšzemes kopprodukta," sacīja Razāns.

Viņš piebilda, ka ņemot vērā to, ka līdz ar situāciju Ukrainā ir mainījusies Eiropas drošības situācija, ASV uzskata, ka Eiropas valstīm jāpalielina savi aizsardzības budžeti vismaz līdz minētajam līmenim, lai nebūtu tā, ka ASV iegulda lielākos līdzekļus NATO aizsardzībā, norādot, ka šobrīd ASV sedz aptuveni 70% no visiem NATO izdevumiem.

Razāns norāda, ka ASV atbalstīs ikvienu NATO dalībvalsti, ja būs izaicinājumi tās drošībai, uzsverot, ka ASV uzdevums ir parūpēties par to, lai NATO dalībvalstis justos drošas, vienlaikus uzsverot, ka ASV gaida iesaisti arī no citām valstīm.

"Vašingtonā sagaida, ka, ja drošības situācija pasaulē ir mainījusies, tad valstis, kuras jūtas apdraudētas, arī darīs visu, lai investētu gan savā drošībā, gan NATO," norāda Razāns, piebilstot, ka Latvijai būtu nepieciešams nodrošināt aizsardzības budžetu vismaz līdz minimālajam līmenim - iepriekš minētajiem 2% no IKP.

Jau vēstīts, ka amatpersonas vienojušās par to, ka nevar gaidīt līdz 2020. gadam, lai palielinātu Latvijas aizsardzības budžetu līdz 2% no IKP un to lemts palielināt līdz 2018. gadam.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: aizsardzības budžets, Andris Razāns, drošība, Latvija, NATO, Ukrainas krīze

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats