09. februāris, Ceturtdiena
Vārda dienas: Apolonija, Simona
Sākuma lapa » Sabiedrība » Vilks: nākamajiem gadiem līdzekļu valdības budžetā būs mazāk nekā iepriekš lēsts
Vilks: nākamajiem gadiem līdzekļu valdības budžetā būs mazāk nekā iepriekš lēsts
Autors: BNA / 29. aprīlis 2015, 12:59
Nākamajiem gadiem līdzekļu valdības budžetā būs mazāk nekā iepriekš lēsts, trešdien intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja bijušais finanšu ministrs Andris Vilks.


"Latvijas ekonomikas izaugsme, tāpat kā Baltijas valstu izaugsme, šogad nebūs tāda, kāda tā bija gadu, divus, trīs atpakaļ - mēs neaugam par 4-5%, bet kaut kur par 2-3% un attiecīgi jāsaprot, ka arī budžeta ieņēmumi būs zemāki" intervijā sacīja Vilks, norādot, ka tuvāko trīs gadu laikā valsts budžetā nebūs tik daudz līdzekļu, ka iepriekš lēsts

Bijušais finanšu ministrs norādīja, ka politiķiem ir jābūt apdomīgākiem par sniegtajiem solījumiem.

"Ja Latvija vēlas noturēt fiskālo budžeta politiku un kredītreitingus tādā līmenī, kāds ir apsolīts partneriem, tad, iespējams, kādi nelieli samazinājumi, kādā no jomām arī varētu būt, bet skatīsimies, kā līdz vasarai virzās ekonomikas attīstība un kā pildās budžets," sacīja Vilks, pieļaujot, ka korekcijas ir iespējamas.

Savukārt runājot par to, vai ekonomikas dēļ varētu krist valdība, Vilks atbildēja, ka "valdība var krist politisko spēļu, nevis ekonomiskās situācijas dēļ".

Jau vēstīts, ka Vilks brīdinājis, ka sliktākais, kas var notikt, ir pārāk liels budžeta deficīts. Tas nozīmētu sabojātas attiecības ar Eiropu. Tam var sekot arī starptautisko kredītreitingu aģentūru rīcība, samazinot Latvijas līdz šim pozitīvo novērtējumu. Tas savukārt būtu signāls investoriem, ka Latvija vairs nav uzticams partneris.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Andris Vilks, budžets, valdība

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats