25. februāris, Ceturtdiena
Vārda dienas: Alma, Annemarija
Sākuma lapa » Sabiedrība » Notiks mediķu protestu akcija – Belēvičs uzskata, ka tam nav ne īstā vieta, ne laiks
Notiks mediķu protestu akcija – Belēvičs uzskata, ka tam nav ne īstā vieta, ne laiks
Autors: BNA / 20. aprīlis 2015, 12:41
Jēga prasīt papildu finansējumu veselības nozarei būs tad, kad tiks strādāts pie budžeta, pirmdien LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS).


Šodien pie Latvijas Nacionālajā bibliotēkās notiks Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) rīkota protesta akcija, kas sakrīt ar laiku, kad LNB norisināsies Eiropas veselības ministru tikšanās. Protesta rīkotāji vēlas vērst Eiropas uzmanību uz veselības nozares problēmām Latvijā, tai skaitā jomas zemo finansējumu.

“Latvijā medicīnas pakalpojumu pieejamība ir sliktākā visā Eiropā un aptuveni 30% iedzīvotāju nevar atļauties veselības aprūpes pakalpojumiem,” protestu iemeslus komentē LVSADA vadītājs Valdis Keris.

Komentējot protestu akciju, šorīt intervijā Belēvičs norādīja, ka viņš ir gatavs parakstīties zem katra protestu rīkotāju vārda, uzsverot, ka mediķu protestu akcija viennozīmīgi vērsīs uzmanību uz veselības nozares problēmām, taču viņa notiekot nepareizā laikā un vietā.

“Īstā vieta, kur atgādināt par savām prasībām, ir Ministru kabinets laikā, kad tiks spriests par nākamā gada budžetu,” sacīja veselības ministrs, norādot, ka jēgas šobrīd prasīt papildu finansējumu nav.

Ministrs atzīmēja, ka finansējums veselības jomā tiešām ir katastrofāli zems, kā rezultātā darbu Latvijas slimnīcās pamet liela daļa ārstu, taču par papildus finansējumu piešķiršanu ir pāragri runāt.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: finansējums, Guntis Belēvičs, Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku, mediķi, protestu akcija, veselība

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats