29. februāris, Ceturtdiena
Vārda dienas:
Sākuma lapa » Sabiedrība » Straujuma: lai saglabātu Eiropas vērtības, mums vairāk vienam otrā jāieklausās
Straujuma: lai saglabātu Eiropas vērtības, mums vairāk vienam otrā jāieklausās
Autors: BNA / 1. aprīlis 2015, 15:48
Lai saglabātu Eiropas vērtības, mums arvien vairāk vienam otrā jāieklausās, trešdien, uzrunājot Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas (Komiteja) Darba ņēmēju grupas sanāksmes locekļus, sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.


Straujuma uzsvēra, cik būtiska loma ir dialogam starp dažādām sabiedrības grupām mūsdienu Eiropā.

"Latvijas prezidentūras prioritātēm janvārī līdz ar traģiskajiem notikumiem Parīzē klāt nāca vēl viena darbības prioritāte – Eiropas drošība. Mana pārliecība ir tāda, ka visas Eiropas pamattiesības un vērtības ir saglabājamas, un to mēs varēsim izdarīt tikai tad, ja arvien vairāk ieklausīsimies viens otrā, ja valdības uzklausīs sociālos partnerus un pilsonisko sabiedrību, ja sociālie un sadarbības partneri ieklausīsies valdību izteiktajos aicinājumos. Bez savstarpējas sadarbības, ieklausīšanās var rasties tikai sadursmes," sacīja Straujuma.

Straujuma izteica atzinīgu vērtējumu Komitejas svarīgajai lomai, vienā institūcijā apvienojot sociālo partneru un organizētās pilsoniskās sabiedrības dažādu interešu grupu pārstāvjus, kuri kopīgi iesaistās Eiropas Savienības iedzīvotāju dzīves līmeņa uzlabošanā.

Premjere pievērsa klātesošo uzmanību arī kvalitatīvu darbavietu nepieciešamības jautājumam: "Mēs zinām, ka ir nepieciešamas ne tikai darbavietas, bet ir vajadzīgas tieši kvalitatīvas darbavietas Eiropā, jo ir jau pierādīts, ka tādējādi ir iespējams mazināt nabadzību un sociālo atstumtību," norādīja Straujuma.

Tāpat Ministru prezidente uzsvēra, ka Eiropas tālākajai izaugsmei būtiskas ir investīcijas un eksporta veicināšana. Viņa izteica gandarījumu, ka Latvijas prezidentūras laikā jau ir radīts vajadzīgais tiesiskais regulējums, lai nodrošinātu Eiropas Stratēģiskā Investīciju plāna īstenošanu. Viņa arī apliecināja, ka Eiropas Savienībai ir jāturpina sarunas par Brīvās tirdzniecības līguma noslēgšanu ar ASV, lai celtu Eiropas konkurētspēju pasaulē.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Laimdota Straujuma

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats