29. februāris, Ceturtdiena
Vārda dienas:
Sākuma lapa » Sabiedrība » Straujuma: būvkompānijām ir laiks nopietni domāt par reputācijas paaugstināšanu
Straujuma: būvkompānijām ir laiks nopietni domāt par reputācijas paaugstināšanu
Autors: BNA.LV / 9. marts 2015, 17:58
Latvijas būvniecības kompānijām ir laiks pavisam nopietni domāt, kā savu darba prestižu paaugstināt, tā pirmdien intervijā Latvijas Radio sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.


“Mums ir jāsaprot, ka mēs nevaram katram strādniekam pielikt klāt uzraugu. Būvniecības kompānijām pašām ir jāsāk nopietni domāt par to, kā paaugstināt sava darba prestižu,” sacīja Straujuma.

Komentējot situāciju būvniecībā, tai skaitā skandālu ap Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jauno korpusu, premjere norādīja, ka tikai ar likumu nav iespējams nodrošināt kvalitāti : “Jautājums ir, vai mums katrs ir jāpiespiež darīt darbu kvalitatīvi vai arī visos darbos ir jābūt tādai darba kultūrai, lai mums nevajadzētu piespiest,” teica premjere.

Straujuma atgādināja, ka lai panāktu šo “piespiešanu” pērn ir izveidots Būvniecības valsts kontroles birojs.

Premjere atzīmēja, ka būvniecības kvalitāti varētu paaugstināt izmaiņas publisko iepirkumu sistēmā, kur nekvalitatīvu būvdarbu rada zemākās cenas princips.

Savukārt runājot par to, kuram nāksies maksāt par Stradiņu slimnīcas jaunā korpusa būvniecības atklātajām nepilnībām, Straujuma atbildēja, ka tā ir būvnieku atbildība un šīs izmaksas jāsedz vainīgajiem.

Jau vēstīts, ka Sakarā ar konstatētam nepilnībām, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas korpusa būvdarbi tika apturēti 16.februārī.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Laimdota Straujuma

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats