29. februāris, Ceturtdiena
Vārda dienas:
Sākuma lapa » Sabiedrība » Straujuma: atbildība par biļešu cenu paaugstināšanu transportā jāuzņemas Rīgas mēram
Straujuma: atbildība par biļešu cenu paaugstināšanu transportā jāuzņemas Rīgas mēram
Autors: BNA.LV / 21. janvāris 2015, 11:26
Atbildība par biļešu cenu paaugstināšanu galvaspilsētas sabiedriskajā transportā būtu jāuzņemas Rīgas mēram Nilam Ušakovam, tā šorīt intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja ministru prezidente Laimdota Straujuma.


Straujuma norādīja, ka cer, ka Rīgas mērs ir nopietni izvērtējis braukšanas maksas celšanu sabiedriskajā transportā.

Savukārt jautāta par to, kuram būtu jāuzņemas atbildība par biļešu cenu paaugstināšanu un vai tai būtu jābūt valdībai, Straujuma norādīja, ka tiešā atbildība par šo lēmumu ir Rīgas mēram.

“Acīmredzot, līdzekļi ir izmantoti pagājušajā gadā dažādu sabiedriskā transporta aktivitāšu rīkošanai un tagad šīs aktivitātes ir jāfinansē ar rīdzinieku naudu”, norādīja Straujuma.

Jau vēstīts, ka plašas debates sabiedrībā izsaucis Rīgas domes lēmums paaugstināt biļešu cenas galvaspilsētas sabiedriskajā transportā, kas paredz, ka no 1. februāra turpmāk viens brauciens maksās 1,15 eiro, savukārt biļete pie vadītāja 2 eiro.

Kamēr Valsts kontrole norāda uz pārkāpumiem “Rīgas satiksmes darbībā” un uzskata, ka nav nekāda pamatojuma celt biļešu cenas, Rīgas mērs Nils Ušakovs vaino valdību, kas nav ņēmusi vērā opozīcijas priekšlikumu par dotāciju piešķiršanu nerīdzinieku pārvadāšanai sabiedriskajā transportā. Kamēr atklāts paliek jautājums par to, kuram būtu jāuzņemas atbildība par biļešu cenu paaugstināšu, sabiedrības aktīvisti ir gatavi protestiem un aicina 1. februārī neizmantot Rīgas satiksmes transportu.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Laimdota Straujuma

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats