04. decembris, Sestdiena
Vārda dienas: Baiba, Barba, Barbara
Sākuma lapa » Sabiedrība » Latvijā turpina ievest neatļautus pārtikas produktus
Latvijā turpina ievest neatļautus pārtikas produktus
Autors: BNA.LV / 16. decembris 2014, 14:20
Par spīti aizliegumiem, Latvijā turpina ievest neatļautus pārtikas produktus, tādējādi vairojot Āfrikas cūku mēra (ĀCM) risku.


Kā informē Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), īstenojot Āfrikas cūku mēra (ĀCM) apkarošanas pasākumus un veicot ceļotāju bagāžas kontroli, laboratoriski pārbaudot no bagāžas izņemto produktu sastāvu, 6 no 20 pārbaudītajiem gaļas produktu paraugiem konstatēta ĀCM vīrusa klātbūtne. Tā konstatēta Baltkrievijas izcelsmes vārītajās desās, salami desās un cīsiņos.

Jāpiebilst, ka kopējā situācija ir vēl smagāka, jo šī gada 11 mēnešos no ceļotāju bagāžas kopā izņemtas vairāk nekā 52 tonnas gaļas un piena produktu.

No 2013.gada PVD sadarbojoties ar Valsts ieņēmuma dienesta (VID) Muitas pārvaldi un Valsts Robežsardzi veic no trešajām valstīm, īpaši no Krievijas un Baltkrievijas, ieceļojošo privātpersonu bagāžas pastiprinātas kontroles, kas nosaka, ka iebraucot Eiropas Savienības teritorijā, t.sk. Latvijā, no trešajām valstīm nedrīkst ievest dzīvnieku izcelsmes pārtikas produktus: gaļu un gaļas produktus, pienu un piena produktus. Ja pārbaudes laikā ceļotāja bagāžā konstatē neatļautos produktus, tie tiek konfiscēti un nodoti iznīcināšanai.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: PVD

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats