28. februāris,
Vārda dienas: Justs, Skaidrīte
Sākuma lapa » Sabiedrība » Skolotāji protestē pie Saeimas, pieprasot palielināt algas
Skolotāji protestē pie Saeimas, pieprasot palielināt algas
Autors: BNA.LV / 11. decembris 2014, 11:35
Šorīt pie Saeimas ēkas pulcējušies vairāki simti pedagogu, protestējot pret negodīgo algu sistēmu un valdības priekšvēlēšanu neizpildītajiem solījumiem.


Pieprasot lielāku atalgojumu, ar plakātiem, kas vēsta «Kvalitatīvas izglītības pamats ir motivēts pedagogs», «Vislabākā diēta ir skolotāja alga» un «Kvalitatīva izglītība nav par velti!» pie Saeimas šobrīd pulcējas simtiem skolotāju no dažādām pilsētām un novadiem.

Tikmēr ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola šorīt LTV raidījumā «Rīta Panorāma» norādīja, ka pedagogu bažas ir pamatotas, jo skolotāju algu palielinājuma apmērs nav noteikts ne 2016., ne 2017. gadam.

Kā ziņots, valdība ārkārtas sēdē pārrunāja, ka jauniem izdevumiem nākamā gada valsts budžetā varētu būt pieejami vairāk nekā 133 miljoni eiro, no kuriem vairums jau ir sadalīti.

Izglītības nozarei šobrīd atvēlēts papildus finansējums 4 miljoni eiro augstākajai izglītībai un zinātnei, 2,5 miljoni eiro profesionālajai izglītībai, bet plānotajām vērienīgajām reformām pedagogu darba samaksas finansēšanas sistēmā paredzēta vien 3 miljoni eiro jeb 12. daļa no IZM pieprasītā.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: pedagogi, pikets

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats