29. februāris, Ceturtdiena
Vārda dienas:
Sākuma lapa » Sabiedrība » Straujuma: Sankcijas ir vienīgais ierocis cīņā pret Krieviju
Straujuma: Sankcijas ir vienīgais ierocis cīņā pret Krieviju
Autors: BNA.LV / 2. septembris 2014, 12:44
Ministru prezidente Laimdota Straujuma ziņo, ka ieviest jaunas sankcijas pret Krieviju ir vienīgais risinājums, ko Eiropas Savienības (ES) valstis var izdarīt, jo militāri notiekošajā neviens nevēlas iesaistīties.


Lai gan par pastiprinātākām sankcijām pret Krieviju negatīvu viedokli izteica dažas valstis, pašā ES līderu sanāksmē visas dalībvalstis atbalstīja ieviest jaunas sankcijas, ja Krievija neapturēs izvērst savu agresiju Ukrainā.

Izskanējuši arī kritiski viedokļi no tām valstīm, kuras uztraucās par iespējamām sekām, ko jaunas sankcijas atstās uz ekonomisko situāciju, tai skaitā Latvijas.

Ministre gan pauž, ka visi beigās atbalstīja sankcijas, jo tas ir vienīgais ierocis, kā cīnīties pret Krievijas rīcību.

Straujuma uzskata, ka Latvijai nekādas briesmas nedraud, jo tā ir NATO dalībvalsts, un NATO veic dažādus papildus drošības uzdevumus. Viņa ir pārliecināta, ka NATO pastiprināta klātbūtne Baltijas valstīs dos drošības sajūtu un cer, ka NATO par šādu ieceri sniegs pozitīvu atbildi.

Jau ziņots, ka naktī no 30. uz 31. augustu notikušajā ES Padomes samitā, līderi uzdeva Eiropas Komisijai izveidot jaunas sankcijas, turklāt solīja tās realizēt, ja Krievija turpinās atbalstīt notikumus Ukrainā.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Laimdota Straujuma

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats