04. decembris, Sestdiena
Vārda dienas: Baiba, Barba, Barbara
Sākuma lapa » Sabiedrība » PVD Daugavpilī konfiscē vairākus kilogramus augļu un dārzeņu
PVD Daugavpilī konfiscē vairākus kilogramus augļu un dārzeņu
Autors: BNA.LV / 25. augusts 2014, 17:42
Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori, sadarbībā ar Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja darbiniekiem, veicot svaigu augļu un dārzeņu izcelsmes un izsekojamības pārbaudes, vairākās Daugavpils lauksaimniecības preču tirgus teritorijās no realizācijas izņēma 3 700 kg augļu un dārzeņu, vairāk kā 1 000 pārtikas preču vienību, kā arī 56 litrus alkohola.


Pārbaužu laikā tika konstatēts, ka tiek tirgoti nezināmas izcelsmes augļi un dārzeņi, dzīvnieku izcelsmes pārtikas produkti, alkoholiskie dzērieni un vēl citas preces. Tirdzniecības vietās atradās Polijas izcelsmes augļi un dārzeņi, Baltkrievijā ražots sviests, cukurs, saulespuķu eļļa, etiķa esence, makaroni, bērnu pārtika, ikri, biezpiena sieriņi un konditorejas izstrādājumi, kuriem pārdevēji nevarēji inspektoriem uzrādīt izcelsmi apliecinošus dokumentus.

Tā kā minēto preču tirgotāji nebija nodrošinājuši pārtikas izsekojamību, jo precei nebija pavaddokumentu, tika pieņemts lēmums atzīt pārtiku par izplatīšanai nederīgu.

Pārbaudes laikā tika konstatēts, ka vairākām tirdzniecības vietām tiek piegādāta nezināmas izcelsmes produkcija – augļi un dārzeņi, kas ir bez marķējuma, preču izcelsmes un tirdzniecības dokumentiem. Par konstatēto ir uzsākta administratīvā lietvedība.

PVD informē, ka dienesta pārbaudes, sadarbībā ar citu uzraugošo institūciju pārstāvjiem, turpināsies, sevišķi uzmanība tiks pievērsta svaigu augļu un dārzeņu tirdzniecībai, kā arī produkcijas izcelsmes valsts norādēm jeb pārtikas produktu marķējumam


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: PVD

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats