30. septembris, Sestdiena
Vārda dienas: Elma, Menarda
Sākuma lapa » Sabiedrība » Vējonis aicina ASV atbalstīt sabiedroto spēku pastāvīgu atrašanos Baltijas valstīs
Vējonis aicina ASV atbalstīt sabiedroto spēku pastāvīgu atrašanos Baltijas valstīs
Autors: Apollo.lv / 7. jūlijs 2014, 16:47
Uzturoties darba vizītē ASV, aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) tikās ar ASV Valsts departamenta un Nacionālās drošības padomes amatpersonām, kā arī vairākiem ASV drošības jautājumu pētniekiem un analītiķiem, lai pārrunātu situāciju Ukrainā un drošības izaicinājumus Baltijas reģionā.


Kā portāls «Apollo» uzzināja Aizsardzības ministrijā, Vējonis ASV amatpersonas informēja par paaugstinātajām Krievijas militārajām aktivitātēm pie Baltijas valstu robežām, kā arī par Ukrainas krīzes ietekmi uz drošības situāciju Baltijas valstīs.

«Latvijas sabiedrība ir nobažījusies par sekām, kādas uz reģionālo drošību ilgtermiņā atstās Krievijas veiktā Krimas aneksija un krīze Austrumukrainā.  Krievijas agresīvā un prettiesiskā rīcība ir mainījusi stratēģisko balansu reģionā, tādēļ Baltijas valstīm ir būtiski, lai sabiedroto spēku, jo īpaši sauszemes elementu, klātbūtne šajā reģionā tiktu saglabāta pastāvīgi,» uzsvēra aizsardzības ministrs.

Ministrs ar gandarījumu atzina, ka ASV 173.kājnieku brigādes karavīru atrašanās Latvijā ir visnotaļ pozitīva, jo veicinājusi ne tikai labāku ASV un Latvijas bruņoto spēku sadarbību, bet devusi arī pozitīvu ieguldījumu sabiedrības izpratnē par NATO klātbūtni reģionā. Ministrs aicināja ASV amatpersonas atbalstīt sabiedroto spēku pastāvīgu atrašanos Baltijas valstīs.

ASV amatpersonas pozitīvi novērtēja Saeimas apstiprināto valsts aizsardzības finansējuma likumu un norādīja, ka ASV ir gatavas sniegt nepieciešamo atbalstu Latvijai, taču sagaida, ka arī Latvija spēs nodrošināt savu daļu. Puses vienojās, ka NATO Velsas samitā ir jātiecas panākt dalībvalstu apņemšanos palielināt krīzes laikā samazinātos izdevumus aizsardzības jomā, un Latvija ir labs piemērs, kā to panākt.

Aizsardzības ministrs tikās arī ar latviešu kopienas pārstāvjiem Vašingtonā un Ņujorkā, lai informētu par drošības situāciju Baltijā. Ministrs pateicās latviešu kopienām par aktīvo iesaisti, veicinot Latvijas dalību NATO, un aicināja arī tagad būt aktīviem Latvijas interešu aizstāvībai.

«Ņemot vērā notikumus Ukrainā, pašlaik ir izšķirošs brīdis, lai panāktu ASV Kongresa un valdības stingru atbalstu sabiedroto spēku pastāvīgas klātbūtnes nodrošināšanai Baltijas valstīs, tādēļ aicinu latviešu kopienu ASV izmantot līdz šim uzkrāto pozitīvo pieredzi un veicināt šī lēmuma pieņemšanu,» norādīja Vējonis.

Ministrs tāpat informēja par plānoto bruņoto spēku spēju attīstību un nepieciešamajiem ekipējuma iepirkumiem.           

Vējonis uzturas darba vizītē ASV no 30.jūnija līdz 8.jūlijam.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: ASV, Raimonds Vējonis

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats