01. decembris, Trešdiena
Vārda dienas: Arnolds, Emanuels
Sākuma lapa » Sabiedrība » Pauž pārsteigumu par pēdējo dienu notikumiem Rīgas centrā
Pauž pārsteigumu par pēdējo dienu notikumiem Rīgas centrā
Autors: Apollo.lv / 2. jūlijs 2014, 16:07
Autokluba «LAMB» prezidents Juris Zvirbulis paudis pārsteigumu par pēdējās dienas notikumiem Rīgas centrā un lietus laikā pielijušām ielām.


Zvirbulis ironizē, pielijušās ielas salīdzinot ar performanci «Izjūti Venēciju!», kas nav plaši reklamēts dažādās Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas vietnēs, raksta Apollo.lv.

«Tā ir ikgadēja realitāte, ar kuru saskaras teju vai katrs autovadītājs un gājējs, kas šajās lietainajās dienās pārvietojas Rīgas centrā,» pauž Zvirbulis.

«Peļķes krustojumos dažviet ir tik iespaidīgas, asfalta iedobes un izbrauktās risas ir tik stipri pielietas ar lietus ūdeni, ka pietrūkst vien gondolas un krāšņi tērpti gondoljeri, kas, dziedot melodiskās itāļu dziesmas, piedāvātu gājējiem galamērķi sasniegt, sēžot ērtā laivā,» viņš norāda.

«Diemžēl Rīgas centrā nav gondolas, bet ir automašīnas, velosipēdi, citi satiksmes līdzekļi un gājēji, kuru drēbju sausums ir nepārtraukti apdraudēts. Novērojumi liecina, ka daži autovadītāji šajos laika apstākļos varētu pārvietoties daudz uzmanīgāk, neraidot uz blaukus esošajām ietvēm ūdens šaltis,» norāda viņš.

Zvirbulis skaidro, ka uz Krišjāņa Barona un Dzirnavu ielas stūra fotografēja notiekošo un novērojumi liecina, ka autovadītāji, redzot, ka tiek fotografēti, kļuva uzmanīgāki un bezrūpīgi nebrauca katrā peļķē.

Viņš informē, ka LAMB regulāri īsteno satiksmes drošības projektus ar mērķi popularizēt Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) satiksmes drošības 10 Zelta likumus. Viens no tiem aicina būt pieklājīgiem, un situācija lietainajā Rīgā apliecina, cik svarīga ir šī it kā vienkāršā patiesība.

«Tomēr otra medaļas puse ir pilsētas tēvu nespēja novērst mazās Venēcijas izveidi Rīgas centrā. Nepietiek ar atbildi, ka pie visa vainīgi ir nokrišņi un gan jau tie aizplūdīs. Efektīva ūdens noteka un kanalizācija ir jānodrošina gan galvaspilsētas centrā, gan jaunajos ceļu infrastruktūras objektos. Turklāt ūdens bedrēs, risās un peļķēs neizžūst kopā ar ūdeni. Te prātā nāk gan Krasta iela, kas regulāri applūst, gan Vienības gatve, gan daudzie krustojumi galvaspilsētas centrā, kuri autovadītājiem un gājējiem problēmas rada ik gadu. Skaidrs, ka Rīgas centra krustojumi jau nav mikrorajonu pagalmi, ka nauda visam nepietiek, tomēr varbūt prioritātes ir jāpārskata?» - norāda LAMB prezidents.

Viņš norāda: «Reiz kāda atbildīga amatpersona ūdens aplūšanas problēmas skaidroja pavisam vienkārši - ja izlietnē strauji ielej ūdeni, ir nepieciešams laiks, lai tas aiztecētu. Tā ir, tomēr pilsētas vadībai ir jārūpējas, lai šī simboliskā izlietne būtu mūsdienu prasībām atbilstoša, ar nepieciešamo caurteci, nevis kā kāda viduslaiku sausā tualete.»

«Kamēr vēl Rīgā noteiktās un daudziem labi zināmās vietās nav Eiropas Kultūras galvaspilsētai atbilstoša ūdens novadīšanas iekārta, bet dažubrīd ir kāds nepārāk izdevies Venēcijas klons, tikmēr atliek aicināt visus satiksmes dalībniekus cienīt vienam otru, jo negribam taču, lai ar ūdeni no galvas līdz kājām apšļāktu mūsu tuviniekus un līdzcilvēkus. Nedarīsim citiem to, ko negribam izjust paši,» uzsver Zvirbulis.

Viņš aicina sūtīt bīstamu peļķu fotogrāfiju atrašanās vietas uz e-pasta adresi lamb@lamb.lv, tādā veidā palīdzot sakārtot Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: bedres, Juris Zvirbulis, LAMB, peļķes

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats