16. janvāris, Sestdiena
Vārda dienas: Lida, Lidija
Sākuma lapa » Sabiedrība » Tiesa attaisno Ilmāru Poikānu
Tiesa attaisno Ilmāru Poikānu
Autors: Andris Jurkevics / BIZNESS.LV / 5. jūnijs 2014, 11:12
Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa šodien attaisnoja Latvijas Universitātes pētnieku Ilmāru Poikānu jeb Neo.


Jau ziņojam, ka šodien, 5. jūnijā, tiesa lems kādu sodu piemērot Ilmāram Poikānim, kurš tika apsūdzēts par datu lejupielādi no Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS).  

Lieta finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrā tika nodota pērn jūlijā. Poikainis tika apsūdzēts pēc Krimināllikuma 200.panta 2.daļas - par ekonomisko un citu ziņu, kuras ir komercnoslēpums, neatļautu iegūšanu savai vai citas personas lietošanai un pēc Krimināllikuma 145.panta 1.daļas – par nelikumīgām darbībām ar fiziskās personas datiem, radot būtisku kaitējumu.

Kā reģistrēts EDS lietotājs , Poikainis apzinoties piekļūšanas kārtību deklarēšanas sistēmā, laika posmā  no 2009.gada oktobra līdz 2010.gada februārim veicis pretlikumīgu datu lejupielādi, kuras rezultātā pie viņa glabājušies sev nepiederoši 7 453 411 EDS dokumenti ar juridisko un fizisko personu datiem.

Izmeklēšanā atklājies, ka Poikāns neatļauti ieguvis un uzglabājis VID EDS elektroniskos dokumentus, kas saturēja komercdarbībai svarīgu un vērtīgu informāciju, pārkāpjot Komerclikumā un Informācijas atklātības likumā paredzētās komersanta tiesības uz komercnoslēpumu.

Vakar, Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā notiekošajās tiesu debatēs prokurore lūgusi piespriest Ilmāram Poikanim 280 stundas piespiedu darba , bet šodien tiesa attaisnojusi Latvijas Universitātes pētnieku Ilmāru Poikānu jeb Neo. 


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: EDS, Ilmārs Poikāns, Neo, VID

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats